بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1396/08/25 22:26:00
با حضور وزیر نیروی ایران؛
نخستین نشست شورای آب کشورهای اسلامی در ترکیه برگزار شد
نخستین نشست وزیران شورای آب کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی امروز در استانبول ترکیه برگزار شد.


نخستین نشست وزیران شورای آب کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی امروز در استانبول ترکیه برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، نخستین نشست وزیران شورای آب کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی امروز با هماهنگی سازمان کنفرانس اسلامی و با میزبانی ویسل اراوغلو، وزیر امور جنگلداری و آب ترکیه برگزار شد.
پس از مراسم افتتاحیه این نشست، دستور کار نشست شورای وزیران آب با چهارچوب اصلی همکاری‌ها در زمینه حوزه آب، ریسک‌های در پیش رو درباره منابع آب کشورهای عضو، تامین امنیت آب و تاثیرات تغییرات اقلیمی ادامه یافت.
در این نشست وزیران آب ۱۱ کشور منتخب سازمان همکاری‌های اسلامی OIC از جمله  دکتر اردکانیان، وزیر نیرو کشورمان حضور داشتند.
اردکانیان در این نشست با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در امور مربوط به آب اظهار امیدواری کرد که با جلب همکاری‌های کشورهای منطقه بتوانیم راه‌حلی مناسب برای مسائل آب پیدا کنیم.
گفتنی است: سازمان کشورهای کنفرانس اسلامی متشکل از بیش از 50 کشور اسلامی است. این سازمان با توجه به بحران جدی که در مورد آب در منطقه در چند سال اخیر به وجود آمده در آخرین جلسه خود، شورای آب کشورهای اسلامی را با حضور وزرای آب 11 کشور عضو تشکیل داده اند تا با بررسی مشکلات و مسائل آب منطقه، برای رفع آنها و یافتن راهکارهای مشترک چاره‌اندیشی کنند.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر