بخش آب
1396/08/23 10:29:03
آزادسازی بیش از 25 هزار مترمربع از اراضی بستر رودخانه شاهرود در استان قزوین
با پیگیری های همکاران مدیریت منابع آب شهرستان قزوین و با صدور حکم قضایی و همکاری نیروی انتظامی بیش از 25 هزار مترمربع از اراضی حاشیه رودخانه شاهرود در استان قزوین رفع تصرف شد.

با پیگیری های همکاران مدیریت منابع آب شهرستان قزوین و با صدور حکم قضایی و همکاری نیروی انتظامی بیش از 25 هزار مترمربع از اراضی حاشیه رودخانه شاهرود در استان قزوین رفع تصرف شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "یدااله ملکی" معاون حفاظت و بهره‌برداری آب منطقه‌ای قزوین ضمن تقدیر از تلاش همکاران جهت اجرای قانون عنوان نمود: شرکت آب منطقه ای قزوین تاکنون کلیه تصرفات صورت گرفته در گذشته را بصورت رودخانه به رودخانه شناسایی نموده و اخطارهای لازم به مالکین نیز در این خصوص ابلاغ و برای آن دسته از مالکین که توجهی به اخطار ها ننموده اند در محاکم قضایی تشکیل پرونده داده شده که احکام مربوطه بتدریج در حال صدور می باشند.

ایشان همچنین از تشکیل گروه های گشت و بازرسی جهت جلوگیری از ایجاد تصرفات جدید یاد کرد و عنوان نمود: تصرفات حاشیه رودخانه سبب افزایش قدرت و سرعت سیل می شود و در این بین اقدامات شرکت آب منطقه ای جهت رفت تصرفات در واقع حفاظت از جان و مال مردم و ابنیه های دولتی مانند پل ها، جاده ها، خطوط گاز و ... است.
در ادامه ملکی بر مبارزه با پدیده زمین خواری و  به منظور حفاظت و صیانت از بستر و حریم رودخانه­‌ها به عنوان ثروت ملی (انفال) اظهار داشت: با اعمال تبصره های 3 و 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب و ماده 9 لایحه قانونی رفع تجاوز از تأسیسات آب کشور، پس از اخذ احکام قضایی و با همکاری نیروهای انتظامی منطقه بیش از 25 هزار متر مربع از اراضی حاشیه رودخانه شاهرود در منطقه الموت واقع در استان قزوین رفع تصرف شد.
ایشان افزود: با طرح شکایت در مراجع قضایی و پیگیری های بعمل آمده تصرف اراضی بستر رودخانه شاهرود در منطقه الموت  که به صورت خاکریزی و انحراف جریان سیلاب انجام شده است، شناسایی و پس از طی روال قانونی و اخذ احکام قضایی بازگشایی شد.
  • خبرنگار: محمد محمدحسینی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر