بخش هدفمندي يارانه ها
1396/08/20 15:23:58
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر خبر داد:
تخصیص بودجه به طرح‌های ویژه و حساس برق برای پیک 97
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر از تخصیص بودجه به طرح‌های ویژه و حساس در سراسر کشور خبر داد که اثرگذاری آن‌ها برای پیک سال 97 بسیار حیاتی است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر از تخصیص بودجه به طرح‌های ویژه و حساس در سراسر کشور خبر داد که اثرگذاری آن‌ها برای پیک سال 97 بسیار حیاتی است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، آرش کردی، در بازدید از شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با اعلام این خبر ادامه داد: عبور از پیک بار مصرف برق سال 96 از موضوعات بسیار مهم و سخت این صنعت بود که شاید اگر تدابیر مدیریت مصرفی از جمله جابه جایی بار از لحظه پیک به سایر لحظات وسایر راهکارهای مدیریت مصرف اعمال نمی‌شدند، بایستی شاهد رشد 7 درصدی در مصرف انرژی و رشد 8 درصدی در پیک مصرف می‌بودیم که خوشبختانه با تدابیر به کار گرفته شده در زمینه مدیریت مصرف این امر رخ نداد.
وی بر لزوم برنامه‌ریزی گسترده جهت پیک بار سال 97 تاکید کرد و گفت: بایستی با توجه به رویکرد مدیریت مصرف برنامه‌هایی اجرا نماییم تا بتوانیم پیک بار سال 97 را نیز با یک مدیریت مطلوب‌تر به وضعیتی مناسب رسانده و عبور نماییم.
کردی، ضمن ابراز خرسندی از راهکارها و تدابیر مدیریت مصرف برق در شرکت توزیع نیروی برق استان فارس اظهارداشت: شرکت توزیع نیروی برق استان فارس یکی از استان‌های شاخص در بحث مدیریت مصرف به ویژه در بخش کشاورزی است که توانسته با اعمال مدیریت و بحث کنتورهای هوشمند اثرگذاری مفیدی داشته باشد.
این مقام مسئول درادامه سخنان خود با تاکید بر مدیریت هوشمند بار و بهینه سازی میزان مصرف خاطرنشان کرد: اکنون مدیریت تقاضا و فرهنگ مصرف در صنایع آب و برق مد نظر وزیر نیرو قرار گرفته است که این امر از طریق مدیریت هوشمند بار با روش‌های شناخته شده و همچنین بهینه سازی میزان مصرف محقق خواهد شد.
این مقام مسئول شرکت توانیر یادآور شد: شکی نیست که صنعت برق با برخورداری از نیروهای کارآمد وبا تجربه و تجربیاتی که طی سال‌های اخیر و در شرایط سخت کسب کرده، می‌تواند همچنان روبه گسترش و پیشرفت بوده و به موفقیت‌های بیشتری دست یابد.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر بر استفاده از ظرفیت‌های مخابراتی در شبکه‌های توزیع نیز تاکید کرد و گفت: در شبکه‌های توزیع ظرفیت‌های عظیم مخابراتی و اتوماسیون نهفته است که می‌توان با استفاده از آن‌ها به یک شبکه اتوماسیون جامع دست یافت.
وی با بیان اینکه نیازمند تحولات بسیاری در عرصه برق هستیم ادامه داد: بایستی شرایطی ایجاد نماییم تا شرکت‌های توزیع درسراسر کشور بتوانند تعاملات بیشتر با یکدیگر داشته باشند و از تجربیات فنی بدست آمده درجهت پیشرفت و توسعه صنعت برق بهره گیرند.
در ادامه این بازدید مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس نیز گفت: باعث افتخار است که برای نخستین بار از زمان تأسیس این شرکت، میزبان شخص مدیرعامل شرکت توانیر هستیم.
زینل قنبری ادامه داد: خوشبختانه عملکرد مثبت این شرکت در زمینه برق‌رسانی سبب شده تا در حال حاضر دورترین روستاها در شمال و جنوب استان نیز از نعمت برق برخوردار باشند.
وی تصریح کرد: این شرکت 11 شاخص و فرایند مهم را برای خود تعریف کرده است که از جمله آنان می‌توان به کاهش پیک و کاهش تلفات در بخش مدیریت مصرف، وصول مطالبات و نصب انشعاب در حوزه مشترکین، تعداد قطعی خطوط، انرژی توزیع نشده، ایمنی و نت شبکه در حوزه بهره برداری وطراحی و نظارت در بخش برنامه ریزی و مهندسی اشاره کرد که به طورهفتگی در جلسات رصد و پایش می‌شوند.
قنبری تصریح کرد: خوشبختانه این شرکت توانسته چندین سال متوالی در برخی از شاخص‌های کلیدی روند رو به رشدی داشته باشد که امیدواریم بتوانیم همچنان این مسیر را حفظ نماییم.
  • خبرنگار: لیلا رحمان ستایش
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر