بخش آب
1396/08/20 16:31:40
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه خبر داد:
تامین آب شرب اسلام‌آباد غرب از سد آزادی
سد آزادی در شهرستان دالاهو کرمانشاه در دراز مدت آب شرب شهر اسلام آباد غرب را تأمین خواهد کرد.

 
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه گفت: سد آزادی در شهرستان دالاهو در دراز مدت آب شرب شهر اسلام آباد غرب را تأمین خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هوشنگ بازوند" استاندار کرمانشاه پیش از ظهر امروز در جریان سفر به شهرستان دالاهو از سد آزادی بازدید به عمل آورد.
استاندار کرمانشاه همچنین از نزدیک روند عملیات اجرایی پروژه شبکه آبیاری، زهکشی و انتقال آب از سد آزادی به دشت حر را مورد بررسی قرار داد.
کیاست امیریان مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه در حاشیه این بازدید با بیان اینکه این سد بر رودخانه زمکان واقع شده است، اظهار داشت: این سد از جنس سنگ‌ریزه‌ای با هسته‌ی رسی و ارتفاع آن 64 متر از پی، طول تاج 737 متر، حجم مخزن 70 میلیون متر مکعب است ودر سال 1391 مورد بهره برداری قرار گرفته است.
امیریان همچنین با بیان اینکه این سد در راستای تأمین آب شرب، مصارف صنعتی و کشاورزی برای منطقه خیلی مهم است، افزود: این سد در دراز مدت آب شرب شهرستان اسلام‌آباد غرب را نیز تأمین خواهد کرد.
وی ادامه داد: یک خط انتقال آب به طول 40 کیلومتر ازجنس فولادی از این سد به دشت حر شهرستان ثلاث‌بابا‌جانی اجرا گردیده که حدود یکهزار هکتار از اراضی دشت هارا آبیاری می‌کند.
 حجم ذخیره هم اکنون دریاچه این سد مقدار 32 میلیون متر مکعب است که حدود 45 درصد پراست.
  • خبرنگار: حسين سيفي
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر