بخش آب و فاضلاب
1396/08/20 13:00:00
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین آبفار، آموزش و پرورش و محیط زیست استان آذربایجان شرقی
تفاهم نامه همکاری در جهت ایجاد تعامل بیش از پیش در حوزه آموزش حفاظت محیط زیست و مدیریت مصرف آب در مدارس، بین شرکت آب و فاضلاب روستایی، اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل محیط زیست استان آذربایجان شرقی به امضا رسید.
 
 
تفاهم نامه همکاری در جهت ایجاد تعامل بیش از پیش در حوزه آموزش حفاظت محیط زیست و مدیریت مصرف آب در مدارس، بین شرکت آب و فاضلاب روستایی، اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل محیط زیست استان آذربایجان شرقی به امضا رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، علی صمدنژاد رییس هییت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه نزدیک به 20 سال است که در کشور ما بخصوص در استان ما به صورت متناوب و متوالی خشکسالی اتفاق افتاده است گفت: باید فرهنگ سازی شیوه صحیح مصرف آب را در میان دانش آموزان دوره ابتدایی و راهنمایی ترویج دهیم بنابراین لازم است دانش آموزان و معلمان در زمینه اصلاح الگوی مصرف آب تلاش کنند و ما وظیفه داریم روش‌های صرفه جویی در مصرف آب را بین دانش آموزان آموزش دهیم.
وی تصریح کرد: همکاران روابط عمومی از اول آذر ماه هشتمین جشنواره فراگیری نخستین واژه آب را در مدارس روستاهای استان برگزار خواهند کرد که برنامه‌های متنوعی از جمله سرودهای گروهی مرتبط با موضوع آب، شناخت دانش آموزان از وضعیت منابع آب، مسابقه نقاشی و ... از برنامه‌های روابط عمومی است که در این جشنواره بین دانش آموزان روستایی اجرا خواهد شد.
سپس پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان با ابراز خرسندی از این رویداد مهم، آمادگی این سازمان را برای اجرای برنامه‌ها و نهادینه کردن فرهنگ استفاده صحیح آب در مدارس را ضروری و مثبت ارزیابی کرد و گفت: اصلاح الگوی مصرف آب در مدارس باید به صورت رسمی و جدی پرداخته شود و دانش آموزان باید نحوه صحیح اسفاده کردن از آب را آموزش ببینند. وی هم چنین ضمن تقدیر از مدیر عامل و معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آبفار به جهت اجرای این برنامه‌ها، قول همکاری در این خصوص داد.
در ادامه قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان نیز با اشاره به اینکه باید همه تلاش کنیم تا مردم را به صرف جویی در مصرف آب دعوت کنیم تصریح کرد: اداره حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی هم تأمین حریم حفاظت کمی و کیفی زیست محیطی و بهداشت منابع آب شرب کمال همکاری با شرکت آبفار را دارد و متعهد به آن نیز هستیم. تفاهتفاهم نامه همکاری در جهت ایجاد تعامل بیش از پیش در حوزه آموزش حفاظت محیط زیست و مدیریت مصرف آب در مدارس، بین شرکت آب و فاضلاب روستایی، اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل محیط زیست استان آذربایجان شرقی به امضاء رسید.
 
  • خبرنگار: علی هادی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر