بخش آب و فاضلاب
1396/08/17 18:25:43
در راستای پیشبرد پروژه های توسعه ای شهرداری بندرعباس؛
عملیات جابجایی خط انتقال اصلی تامین آب بندرعباس اجرا شد
مدیرعامل آبفای هرمزگان در تشریح وضعیت آب شهر بندرعباس طی 24 ساعت گذشته، اظهار داشت: در راستای حمایت از پروژه های توسعه شهری و تاکید مقام عالی دولت در استان مبنی بر جابجایی خط انتقال 1400 میلیمتر شهر بندرعباس، شرایط پیشرفت فیزیکی پروژه زیرگذر شهرداری بندرعباس مهیا شد.

  مدیرعامل آبفای هرمزگان در تشریح وضعیت آب شهر بندرعباس طی 24 ساعت گذشته، اظهار داشت: در راستای حمایت از پروژه‌های توسعه شهری و تاکید مقام عالی دولت در استان مبنی بر جابجایی خط انتقال 1400 میلیمتر شهر بندرعباس، شرایط پیشرفت فیزیکی پروژه زیرگذر شهرداری بندرعباس مهیا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "امین قصمی" افزود: اجرا و تکمیل پروژه زیرگذر ابوموسی در محل تقاطع بولوار ابوموسی و بولوار امام حسین (ع) منوط به جابجایی بخشی از خط اصلی انتقال آب شهر بود که با درخواست شهرداری بندرعباس در دستور کار آبفای هرمزگان قرار گرفت.
وی با بیان اینکه؛ هم اکنون وضعیت آب شهربندرعباس به حالت عادی برگشته، اعلام کرد: عملیات جابجایی خط انتقال اصلی 1400 میناب - بندرعباس که از 48 ساعت پیش آغاز شده بود، با تلاش بی وفقه مهندسان و کارشناسان فنی آبفا اجرا شد.
وی در ادامه با تصریح بر اینکه؛ عملیات جابجایی خط مذکور از پیچیدگی خاصی برخوردار بود، اظهار کرد: با توجه به تأثیرپذیری 30 درصد جمعیت شهر بندرعباس از تنش‌های ناشی از افت فشار آب، تلاش شد ضمن برنامه ریزی دقیقی در قالب اقدامات و تمهیدات لازم، این عملیات با کمترین اختلال در شبکه توزیع آب شرب و کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام گیرد.
قصمی اظهار داشت: برای تسریع در اجرای این پروژه، عملیات جوشکاری و برش لوله‌ها توسط ۴ تیم دو نفره جوشکار، دو نفر کاتر (برشکار خط)، سه نفر فیتر (تنظیم کننده و اندازه گیرنده) برش صورت گرفت
مدیرعامل آبفای استان، ضمن قدردانی از صبر و شکیبایی شهروندان و عذرخواهی در بروز افت فشار آب در برخی مناطق شهر، اظهار داشت: برنامه ما برای اتمام این عملیات ساعت 6 صبح امروز بود اما به دلیل پیچیدگی‌های کار و بزرگ بودن قطر لوله و دوپهنی لوله قدیمی (که پیش بینی ناپذیر بود)، اجرای این پروژه در مدت زمان بیشتری نسبت به برنامه پیش بینی شده، انجام شد.
وی تاکید کرد: با در مدار قرارگرفتن این خط انتقال و شروع عملیات پمپاژ آب از تصفیه خانه آب میناب، هم اکنون ظرفیت تأمین آب شهر بندرعباس به 2000 لیتر بر ثانیه افزایش یافته و وضعیت تأمین آب به حالت عادی برگشت.
به گفته وی؛ این پروژه به طول ۶۰ متر و با اعتبار سه میلیارد ریال اجرا شد.
  • خبرنگار: زهرا بیگلری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر