بخش آب و فاضلاب
1396/08/17 15:22:00
ایلام در آماده‌باش خدمات‌رسانی به زائران اربعین
وضعیت آبرسانی به زوار اربعین با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیرعامل، امام جمعه و فرماندار مهران و جمعی از مسئولین استان بررسی شد.

وضعیت آبرسانی به زوار اربعین با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیرعامل، امام جمعه و فرماندار مهران و شماری از مسئولان استان بررسی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛  در این بازدید داراب بیرنوندی مدیر عامل آبفای استان ایلام ضمن خیر مقدم و تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری اربعین حسینی، گزارش مبسوطی از اقدامات فعالیت شرکت آب و فاضلاب  استان ایلام، در ارتباط با تامین آب مرز بین‌المللی مهران  را ارائه نمودند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان با بیان اینکه این شرکت با بهره گیری از تمام توان و امکانات موجود خدمات ارزنده و در خور شأن به زائران ارائه نموده است، اظهار داشت: با برنامه ریزی ها و اقداماتی که در سال گذشته و سال جاری به خصوص در اجرای زیرساخت های آب صورت گرفته؛ باعث شده در داخل مرز ایران کمبود آب نداشته باشیم.
بیرنوندی با اشاره به افزایش ظرفیت تامین آب مهران در اربعین  امسال اظهار داشت: امسال با حفر دو حلقه چاه و اجرای 15 کیلومتر خط انتقال و شبکه، ساخت سوله های تولید و نگهداری آب شرب بسته بندی، اختصاص حدود 30 دستگاه تانکر آب رسانی، استقرار چهار دستگاه بسته بندی آب و دو اکیپ آزمایشگاه سیار در مرز مهران گامی بلند در تامین و بهداشت آب در مرز مهران برداشته شده است؛
وی با بیان اینکه  عملیات آبرسانی به زائرین عتبات عالیات به‌وسیله تانکرهای سیار در خاک عراق هم اجرا می شود، افزود: با هماهنگی‌های انجام شده میان مسوولین کشور ایران و عراق و بمنظور رفاه حال زائرین عتبات عالیات که از مرز مهران به کشور عراق مشرف میشوند، تعداد 30 دستگاه تانکر سیار، آب مورد نیاز مواکب منطقه زرباطیه تا بدره در کشور عراق نیز تامین می کند.
بیرنوندی با اشاره به اینکه کیفیت و بهداشت آب شرب توزیع شده به‌طور مستمر مورد بررسی و پایش  قرار میگیرد، گفت: با استقرار  اکیپ آزمایشگاه سیار در مرز مهران وضعیت کیفی آب شرب توزیع شده بررسی میشود.
در این بازدید حجت الاسلام والمسلمین لطفی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام ضمن  قدردانی از تلاش‌های انجام شده در جریان کم و کیف خدمات ارائه شده در جهت تامین آب مرز مهران قرار گرفت.
  • خبرنگار: محمدتقی رشیدی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر