بخش آب و فاضلاب
1396/08/17 17:37:05
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی اعلام کرد:
توسعه سامانه‌های هوشمند در منابع تولید و توزیع آب شهرهای خراسان جنوبی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: سیاست شرکت آب و فاضلاب استان توسعه سامانه‌های هوشمند در کل منابع تولید و توزیع آب شهرها با اولویت شهرهای مرزی است.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: سیاست شرکت آب و فاضلاب استان توسعه سامانه‌های هوشمند در کل منابع تولید و توزیع آب شهرها با اولویت شهرهای مرزی است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاون سلامت سازمان پدافند غیرعامل و جانشین فرمانده قرارگاه پدافند زیستی کشور و هیات همراه از مرکز پایش و راهبری تاسیسات آب شرب شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی بازدید کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در این بازدید با بیان اینکه تکمیل و توسعه پروژه تله مترینگ، مراقبت تصویری و هوشمند سازی شبکه گامی اساسی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: از مزایای این سیستم می‌توان به پایین آوردن هزینه نگهداری و کنترل تاسیسات، رصد به موقع حوادث، کاهش هدررفت آب و هزینه نیروی انسانی اشاره کرد.
مهدی هاشمی مقدم ادامه داد: سیاست شرکت آب و فاضلاب استان توسعه سامانه‌های هوشمند در کل منابع تولید و توزیع آب شهرها با اولویت شهرهای مرزی است تا با این کار هوشمندسازی 100 درصدی منابع تولید آب در استان محقق شود.
وی با بیان اینکه تأمین آب پایدار یکی از معضلات استان است، یادآور شد: باید در این زمینه برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی همچنین به تفاوت جمعیت برخوردار از فاضلاب در استان با میانگین کشوری نیز اشاره کرد و افزود: این رقم در استان 28 درصد در مقابل 44 درصد میانگین کشوری قرار دارد که با اتمام عملیات فاضلاب شهرهای سربیشه و فردوس تا حدودی می‌توانیم به میانگین کشوری نزدیک شویم.
هاشمی مقدم حفر چاه بحران، زون بندی شبکه، تهیه تانکر، خرید دستگاه بسته بندی آب و ساماندهی تیم مدیریت بحران و انجام آموزش‌های لازم را بخشی از اقدامات شرکت آب و فاضلاب استان در راستای مدیریت بحران عنوان کرد.
مدیرکل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل نیز در این بازدید به تشریح انواع بحران پرداخت و اظهار کرد: برخی بحران‌ها طبیعی و برخی انسان ساخت هستند که بحران‌های انسان ساخت شامل بحران‌های شغلی، تروریستی و جنگ زیستی است.
دکتر محمد کریمی نیا بر تجهیز آزمایشگاه‌ها و تهیه دستگاه‌های مورد نیاز در راستای تشخیص سریع آلودگی‌های آب تاکید کرد و گفت: مصون سازی تاسیسات و تقویت لایه‌های سایبری در راستای بازدارندگی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی همچنین بر انجام مسائل پدافندی با اولویت شهرهای مرزی نیز تاکید کرد.
سردار مهدی پور معاون سلامت سازمان پدافند غیرعامل و جانشین فرمانده قرارگاه پدافند زیستی کشور نیز ضمن تاکید بر انجام معماری پدافند زیستی و تهیه زیرساخت‌های لازم در زمینه پدافند غیرعامل در تاسیسات مربوطه، قول مساعد برای پیگیری تأمین اعتبارات لازم را داد.
  • خبرنگار: مژگان حمیدی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر