بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1396/08/15 17:31:00
قائم‌مقام بین‌الملل وزیر نیرو در نشست تخصصی نمایشگاه صنعت برق:
توسعه صادرات صنعت برق امری تدریجی است/ لزوم تقویت دیپلماسی اقتصادی
قائم مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل گفت: ما امروزه برای گسترش صادرات صنعت برق خود نیازمند توجه هر چه بیشتر به دیپلماسی و افزایش رایزن‌های اقتصادی به منظور پاسخگویی مسائل مرتبط با این حوزه در کشورهای مختلف هستیم.


قائم مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل گفت: ما امروزه برای گسترش صادرات صنعت برق خود نیازمند توجه هر چه بیشتر به دیپلماسی و افزایش رایزن‌های اقتصادی به منظور پاسخگویی مسائل مرتبط با این حوزه در کشورهای مختلف هستیم.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا دائمی" در نشست چالش‌ها و راهکارهای موجود برای تحقق اهداف صادراتی صنعت برق کشور بر لزوم تغییر تفکر در نحوه ارائه تسهیلات بانکی، بیمه، مالیات و اصلاح رویکردهای موجود در این بخش تاکید کرد و گفت: امروزه مشوق‌های متنوع صادراتی در کشور وجود دارد ولی متاسفانه به خوبی اجرایی نمی‌شوند.
وی در این نشست که در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق برپا شده بود خواستار توجه به سه امر هزینه، زمان و کیفیت در حوزه صادرات شد و افزود: امروزه در دنیا مشارکت‌های چندجانبه و دو جانبه از اهمیت زیادی برخوردار است و شرکت‌های ما نیز بایستی با شرکت‌های مطرح دنیا همکاری نزدیک و مشترکی داشته باشند.
دائمی با تاکید بر اینکه سیاست ما در امور بین‌الملل بایستی مبتنی بر دیپلماسی اقتصادی باشد، تصریح کرد: هم اکنون در کشوری همچون عراق 15 رایزن فرهنگی کشورمان در این منطقه حضور دارند و تنها شاهد حضور یک رایزن اقتصادی هستیم. ما امروزه برای گسترش صادرات صنعت برق خود نیازمند توجه هر چه بیشتر به دیپلماسی اقتصادی و تعداد بیشتر رایزن اقتصادی به منظور پاسخگویی مسائل مرتبط با این حوزه در کشورهای مختلف هستیم.
قائم مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل خواستار بازاریابی منسجم شد و افزود: ما بایستی بتوانیم در بازارهای جهانی به تدریج وارد شویم تا این امر منجر به برندسازی، افزایش صادارت و مشارکت‌های مرتبط با این بخش شود.
وی با تاکید بر اینکه فرایند توسعه صادرات تدریجی است، بیان کرد: کشوری که سالیان متمادی است به درآمدهای نفتی متکی بوده و امروزه در پی رونق گسترده صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی است بایستی در ابتدا زیرساخت‌های قوی در این حوزه ایجاد و رویکردهای اقتصادی خود را اصلاح کند تا به تدریج در این بخش به نتیجه برسد.
قائم مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: ما بایستی قوانین و دستورالعمل‌ها را به مرور زمان اصلاح کنیم تا از یک کشور متکی به نفت به صادر کننده کالا و خدمات فنی و مهندسی مبدل شویم.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر