بخش آب
1396/08/14 11:33:00
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی در بازدیداز پروژه انتقال آب به شهرستان ساوه؛
پیگیر تکمیل پروژه تامین آب شرب شهرستان ساوه هستیم
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی در بازدید از پروژه انتقال آب از سد کوچری به شهرستان ساوه گفت:پیگیری اجرایی شدن و تکمیل پروژه انتقال آب به شهرستان ساوه با توجه به خشکسالی و کمبود آب در این شهرستان، در دستور کار است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی در بازدید از  پروژه تامین آب شرب ساوه از سد کوچری به شهرستان ساوه گفت: پیگیری اجرایی شدن و تکمیل پروژه انتقال آب به شهرستان ساوه با توجه به خشکسالی و کمبود آب در این شهرستان، در دستور کار است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عزت اله آمره‌ای" در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در ساوه اظهار کرد: ساوه به دلیل قرار گرفتن در منطقه خشک همواره کمترین میزان بارش‌ها را داشته است و به‌رغم ظرفیت بالایی که در حوزه کشاورزی و صنعتی دارد، از کمبود آب رنج می‌برد.

وی با اشاره به اینکه بارش‌های خوب امسال توانسته است این شهرستان را از بحران آب در حوزه شرب خارج کند، افزود: با وجود بارش‌های مطلوبی که صورت گرفته است، اما همچنان کمبود آب اصلی‌ترین مشکل این شهرستان به شمار می‌رود و لازم است منابع آبی جدیدی برای ساوه تعریف شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب برای ساوه از سد کوچری که مصوبه سفر رئیس جمهور به استان مرکزی است اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به پنج کیلومتر از مسیر طرح انتقال آب توسط پیمانکار بازگشایی معبر و لوله‌گذاری شده است و با توجه به اینکه طول مسیر 131 کیلومتر است نیازمند تخصیص اعتبار لازم برای تسریع در روند اجرایی آن هستیم.
وی ادامه داد: همچنین با رایزنی‌ها و  پیگیری‌های صورت گرفته تعیین شده است که اعتبار لازم جهت خرید لوله های مورد نیاز طرح توسط بانک ها در اختیار پیمانکار قرار بگیرد.
وی گفت: امیدواریم اعتبار لازم به موقع تخصیص یافته و جمعیت 240 هزار نفری ساوه به همراه 27 روستای مستقر در مسیر طرح انتقال آب از این نعمت برخوردار شوند.
  • خبرنگار: مسعود بهاری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر