بخش آب و فاضلاب
1396/08/11 17:25:37
با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور؛
کلنگ طرح آب‌رسانی به 4 شهر و 129 روستای مازندران به زمین زده شد
با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور، رئیس کمیسیون عمران مجلس، نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، استاندار ، مدیران عامل آب وفاضلاب شهری، روستایی و آب منطقه ای مازندران و سایر مسولان استانی و شهرستانی، کلنگ عملیات اجرای طرح آب‌رسانی به شهرهای نوشهر، چالوس، مرزن آباد، هچیرود و 129 روستای منطقه با پیش بینی 3000 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ، به زمین زده شد.
 
کلنگ عملیات اجرای طرح آب‌رسانی به شهرهای نوشهر، چالوس، مرزن آباد، هچیرود و 129 روستای منطقه با پیش بینی 3000 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور، رئیس کمیسیون عمران مجلس و استاندار مازندران به زمین زده شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور در این مراسم، به میزان بارندگی در استان مازندران اشاره و تصریح کرد: علی رغم بارش‌های خوب در این استان، سهم مردم از آب‌های سطحی بسیار ناچیز است.
حمیدرضا جانباز ضمن اشاره به تلاش‌های انجام شده طی سالهای اخیر در حوزه آبرسانی در مازندران افزود: تلاش داریم سایر پروژه‌های آبرسانی را در این استان به سرانجام برسانیم.
وی، با بیان اینکه شاخص بهره‌مندی آب روستایی استان در گذشته پایین بوده است، اظهار داشت: امیدواریم با تلاش‌های صورت گرفته و اجرای پروژه‌ها، در بازده زمانی کوتاه مدت به میانگین کشوری در این بخش دست یابیم.
مدیرعامل آبفای کشور، به نگاه ویژه مسوولان در وزارت نیرو به استان مازندران اشاره کرد و گفت: در همین راستا بزرگ‌ترین وام بانک توسعه اسلامی برای اجرای طرح‌های فاضلاب به این استان اختصاص یافت.
جانباز، با اشاره به کمبود اعتبار و منابع مالی در کشور تصریح کرد: منابع مالی پیمانکاران برای اجرای پروژه‌ها را در قالب اوراق مالی و اسناد خزانه داری پرداخت می‌کنیم.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم، ضمن بیان اینکه کشور با محدودیت اعتبار مواجه است، گفت: پروژه آبرسانی به شهرهای نوشهر، چالوس، مرزن آباد، هچیرود که با اعتبار خوبی کلنگ زنی شد، نشان دهنده اراده و عزم جدی مسوولان در این استان است.
دکتر رضایی در بخش دیگری از سخنانش، به وجود کمبود آب در کشور اشاره و تصریح کرد: در بیشتر استان‌ها شاهد بارندگی‌های سیل آسا هستیم که اگر درمهار این آب‌ها برنامه ریزی درست صورت گیرد، نقش موثری در توسعه کشور خواهد داشت.
استاندار مازندران نیز با بیان اینکه مازندران قطب کشاورزی است وبخشی از تأمین غذای مردم کشور را بر عهده دارد، افزود: اجرای طرح‌های مدیریت آب از اولویت‌های مسوولان است.
دکتر ربیع فلاح جلودار، به اقامت 45 میلیون نفر شب مسافر طی ایام تعطیل در این استان اشاره کرد و گفت: خدمات دهی به این مسافران و گردشگران بسیار مهم است و مدیران استانی و شهرستانی توانستند به خوبی آن را مدیریت کنند.
احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت نیز در سخنانی، بر مدیریت آب‌های سطحی تاکید کرد و افزود: مردم غرب استان همواره پذیرای مسافران بشماری هستند لذا این مناطق خانه دوم مردم ایران است.
وی خاطرنشان کرد: انجام پروژه آبرسانی در توسعه شهرها و روستاها بسیار حیاتی است.
گفتنی است در طرح آب‌رسانی به شهرهای نوشهر، چالوس، مرزن‌آباد، هچیرود و 129 روستای منطقه 135 کیلومتر خط انتقال، یک تصفیه‌خانه به ظرفیت 1500 لیتر و 54000 مترمکعب مخزن ذخیره احداث و یک نیروگاه به ظرفیت 3.2 مگاوات توسط بخش خصوصی احداث می‌شود.
  • خبرنگار: بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر