بخش آب و فاضلاب
1396/08/13 16:15:36
به‌میزبانی آبفای اصفهان انجام شد؛
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌های فنی بین آبفای کشور و جایکا
پیش نویس تفاهم نامه بین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و آژانس همکاری‌های بین‌المللی دولت ژاپن (جایکا) منعقد شد.
 
 
پیش نویس تفاهم نامه بین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و آژانس همکاری‌های بین‌المللی دولت ژاپن (جایکا) منعقد شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، شاهین پاکروح معاون نظارت بربهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جلسه ای که باهدف انعقاد تفاهم نامه همکاری‌های فنی بین ایران و ژاپن پیرامون کاهش هدررفت آب با حضور مؤسسه جایکا از ژاپن برگزار شد، گفت: انتخاب شهر خوانسار بعنوان پایلوت به منظور کاهش آب بدون درامد با همکاری موسسه ژاپنی جایکا که یکی از مؤسسات پیشرو دراین زمینه در دنیاست انتخابی بسیار هوشمندانه بوده زیرا شرکت آبفای استان اصفهان از لحاظ فنی و نیروی انسانی از پتانسیل خوبی برخوردار است.
وی افزود: علاوه بر موضوع فنی و تخصصی که همان کاهش هدررفت آب در شهر خوانسار است باید ظرفیت سازی نیروی انسانی در این پروژه نیز مورد توجه قرار گیرد به طوریکه کارشناسان حوزه بهره برداری در کشور و استان اصفهان تحت آموزش پیرامون کاهش آب بدون درآمد با توجه به علم روز دنیا توسط کارشناسان ژاپنی قرار گیرند.
وی بر اجرای زمان‌بندی به موقع پروژه آب بدون درامد در شهر خوانسار تاکید کرد وبیان داشت: با نظارت شرکت مهندسی آبفا کشور و همکاری مسئولان امر در شرکت آبفا استان اصفهان باید این پروژه در برنامه زمان بندی مقرر به پایان برسد.
وی گفت: از همکاران در شرکت آبفای استان اصفهان انتظار می‌رود تمرکز لازم را در جمع آوری اطلاعات پیرامون دانش فنی این پروژه وتحلیل آن به خرج دهند تا اهداف مورد نظر حاصل شود.
چرا که تقویت ظرفیت نیروی انسانی در بخش آب بدون درآمد مطابق با علم روز دنیا یکی از اهداف مهم این پروژه است.
در ادامه هاشم امینی مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: بیش از چهار سال است که ارتباطات فنی و آموزشی میان کارشناسان آبفا اصفهان با کارشناسان کشور ژاپن در زمینه کاهش آب بدون درآمد در دستور کار قرار گرفته تا در نهایت امروز شاهد امضا پیش نویس تفاهم نامه همکاری میان آبفا اصفهان وموسسه جایکا باشیم.
وی افزود: خوشحالم که هم اکنون پروژه کاهش آب بدون درآمد در شهر خوانسار به یک پروژه ملی تبدیل شده تا با بومی سازی این دانش بتوانیم چالش مهم هدر رفت آب در کشور را مهار کنیم.
امینی به ظرفیت نیروی انسانی در آبفا اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: اطمینان دارم با توجه به نیروی انسانی متخصص ومتعهد در آبفا استان اصفهان این پروژه در برنامه زمان بندی مقرر با بهترین شکل به سرانجام خواهد رسید.
در ادامه خانم تامورا از موسسه جایکا گفت. طی سه سال در نهایت طرح مطالعات کاهش آب بدون درآمد در خوانسار به سرانجام رسید و پیش نویس تفاهم نامه همکاری امضا گردید.
وی افزود: در شهرهای بزرگ ایران میزان آب بدون درامد حدود بیست درصد است که رقم بالایی است اما این رقم در شهر خوانسار حدود شصت درصد است
وی افزود: موقعیت جغرافیای شهر خوانسار یکی از چالش‌های موجود است اما انتظار می‌رود با همکاری کا رشناسان ایرانی این پروژه با موفقیت به پایان برسد که همان کاهش هدر رفت آب در شهر خوانسار است باید ظرفیت سازی نیروی انسانی در این پروژه مورد توجه قرار گیرد بطوریکه کارشناسان حوزه بهره برداری در کشور واستان اصفهان تحت آموزش پیرامون کاهش آب بدون درآمد با توجه به علم روز دنیا توسط کارشناسان ژاپنی قرار گیرند.
  • خبرنگار: سميرا خدري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر