بخش آب و فاضلاب
1396/08/11 17:33:41
120 میلیارد تومان اعتبار از منابع اعتباری استان بوشهر به حوزه آب اختصاص یافت
رئیس سازمان بودجه و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: یکهزار و 200 میلیارد ریال از اعتبارات این استان به حوزه آب اختصاص یافت.

رئیس سازمان بودجه و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: یکهزار و 200 میلیارد ریال از اعتبارات این استان به حوزه آب اختصاص یافت.
 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا عوض پور در نشست با مدیران شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر افزود: آب از اساسی ترین مسائل استان بوشهر است و به فراخور این اهمیت اعتبار یاد شده بین 100 تا 150 ریال تا پایان سال به آن افزوده می شود.
وی در ارتباط با روند اجرای پروژه های شرکت آبفار استان بوشهر نیز بیان کرد: پروژه های این شرکت  اکنون با روند مناسبی در حال اجرا است و روند پیشرفت آنها براساس گزارش های رسیده روند پیشرفت آنها از برنامه زمانبندی جلوتر است.
عوض پور گفت: برای سال جاری 400 میلیارد ریال اعتبار به شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر اختصاص پیدا کرده که با این میزان تخصیص می توانیم اقدامات بسیار شایسته ای  در این حوزه باشیم.
رییس سازمان بودجه و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: در تابستان که همواره با تنش آبی در سطح استان مواجه بودیم با مدیریت خوبی که توسط شرکت یاد شده صورت گرفت بحران کم آبی استان به نحو بسیار مطلوبی مدیریت شد.
عوض پور عنوان کرد: در این راستا انتظار می رود شرکت آب و فاضلاب روستایی استان از هم اکنون برای فصل کم آب تابستان برنامه ریزی کند تا با چالشی در زمینه تامین آب روستائیان مواجه نشویم.
رئیس سازمان بودجه و برنامه ریزی استان بوشهر افزود: این سازمان نیز آمادگی دارد تا تعامل و همکاری بیش از پیش با شرکت و آب و فاضلاب روستایی در  تامین آب پایدار مشترکان خانگی روستاهای استان نقش تاثیرگذاری را ایفا کند.
وی ادامه داد: در شرکت یاد شده اقدام بسیار خوبی که طی مدت اخیر صورت گرفته مدیریت مصرف و پایش  اندازه گیری آب مصرفی مشترکان خانگی است که این مهم در افزایش میزان پایداری آب مشترکان نقش تاثیرگذاری را ایفا کرده است.
عوض پور اظهار داشت: با توجه به موفقیت آمیز بودن تجربه فعالیت مجتمع آبرسانی شهید زنده بودی تنگستان که مدیریت مصرف و پایش آن بطور آنی و بسیار مطلوبی صورت می گیرد گسترش این پروژه به تمام روستاهای استان می تواند موجب افزایش رضایت ساکنان روستاهای استان بوشهر در موضوع تامین آب موردنیاز آنها باشد.
وی ادامه داد: استان بوشهر در بسیاری از شاخصه ها از جمله درمان، آموزش، شبکه های اصلی راه ها، برق و زیرساخت های ورزشی استاندارد آن از وضعیت میانگین کشوری فراتر است.
 
  • خبرنگار: عذرا غلامحسيني
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر