بخش انرژي
1396/08/09 18:01:32
تامین برق پایدار و مطمئن پایتخت؛ هدف شرکت توزیع برق تهران بزرگ
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ صبح امروز با حضور در غرفه این شرکت در نمایشگاه مطبوعات در جمع خبرنگاران گفت: هدف همکاران در صنعت برق به‌ویژه شرکت توزیع برق تهران بزرگ، تأمین برق پایدار و مطمئن پایتخت است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ صبح امروز با حضور در غرفه این شرکت در نمایشگاه مطبوعات در جمع خبرنگاران گفت: هدف همکاران در صنعت برق به‌ویژه شرکت توزیع برق تهران بزرگ، تأمین برق پایدار و مطمئن پایتخت است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین صبوری" در خصوص حساسیت و اهمیت خدمت رسانی در شهر تهران گفت: امروزه برق به عنوان زیر ساخت توسعه، تأمین آسایش و آرامش جامعه و خانواده است و با توجه به موقعیت شهر تهران ازنظر میزان جمعیت و پایتخت بودن، مسئولیت خطیری را بر عهده داریم.
وی افزود: خوشبختانه چندین سال است که در تهران علاوه بر کمیت به کیفیت برق نیز توجه می‌شود و در این راستا برنامه‌هایی در خصوص شاخص‌های صنعت برق تعرف شده است که نیازمند استفاده از فن آوریها و تکنولوژی‌های جدید در زمینه اصلاح و بهینه سازی شبکه هستیم.
صبوری با اشاره به تأمین برق مطمئن و پایدار با استفاده از تکنولوژی‌های جدید گفت: کنتورهای دیجیتال، اتوماسیون هوشمند شبکه توزیع، راه اندازی خط گرم و ارائه خدمات به صورت غیرحضوری از فن آوری‌های نوین مورد استفاده در شرکت توزیع برق تهران است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص مطالبات شرکت گفت: این شرکت حدود 300 میلیارد تومان از مشترکین صنعتی، تجاری، خانگی و به ویژه بخش‌های اداری طلب دارد که انتظار می‌رود با پرداخت به موقع قبوض توسط مشترکین بدهکار، زمینه برای سرمایه گذاری جهت بهینه سازی شبکه و تأمین برق پایدار فراهم شود.
وی همچنین با اشاره به بحث انرژی‌های تجدید پذیر گفت: از چندین سال پیش استفاده از انرژی خورشیدی وبادی در وزارت نیرو مطرح شده است که درشرکت توزیع برق تهران بزرگ حدود 2 هزار کیلو وات انرژی خورشیدی در حال بهره برداری است و نزدیک به 3 هزار کیلو وات هم با استفاده از بخش خصوصی در آینده نزدیک قابل بهره برداری خواهد بود.
وی افزود: استفاده از این تکنولوژی، هم از لحاظ توجیه اقتصادی و هم از لحاظ جنبه‌های زیست محیطی و منابع محدود سوخت‌های فسیلی، بسیار حائز اهمیت می‌باشد که مشترکین خانگی نیز می‌توانند با درخواست انشعاب خورشیدی، در پشت بام منازل خود، برق مصرفی خود را تولید کرده و یا به فروش برسانند.
صبوری در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص گذر موفقیت آمیز از پیک تابستان 96 گفت: همه ساله شاهد رشد 6 درصدی برق درکشور بویژه در تهران هستیم که امسال با تلاش همکاران در شرکت توزیع برق تهران بزرگ و همراهی مشترکین، نزدیک به 16 درصد تعداد خاموشی‌ها نسبت به سال 95 کاهش پیدا کرده است و از هم اکنون برای گذر از پیک تابستان 97 و آماده ساختن شبکه برای تأمین برق، برنامه‌هایی از جمله بازسازی و توسعه شبکه، فعالیت‌های مدیریت مصرف، برگزاری جلسات با صنایع تجاری و دستگاه‌های دولتی و فعالیت‌های فرهنگی در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت در خصوص عملکرد بارز شرکت در کاهش تلفات گفت: تلفات شرکت در سال 92، 9.4 درصد بود که در حال حاضر این رقم را به 7.2 درصد رسانده‌ایم.
یاقوتی معاون مهندسی و نظارت شرکت توزیع برق تهران بزرگ نیز در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد انشعابات غیرمجاز گفت: در شهر تهران نزدیک به 6 هزار انشعاب غیر مجاز داریم که اخیراً قانونی توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که به موجب آن، به مشترکین خانگی انشعاب موقت واگذار می‌شود.
مهندس کامبیز ناظریان معاون بهره بردای و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز که در این نشست حضور داشت، خبر از جایگزینی شبکه سیمی با شبکه هوایی کابلی تا پایان سال 97 خبر داد و گفت: جایگزینی این شبکه هم از نظر برنامه زیست محیطی و زیبایی شهری، هم از لحاظ افزایش پایداری و ارتقای شبکه به خصوص در شرایط نامساعد جوی بسیار حائز اهمیت است.
ناظریان در خصوص رضایتمندی مشترکین گفت: یکی از شناسه‌های رضایتمندی مردم میزان تماس‌های آنان با سامانه فوریت‌ها برق تهران می‌باشد که خوشبختانه امسال 20 درصد، تماس‌ها کاهش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: سال گذشته میانگین تماس به ازای هریک مشترک، یک تماس بوده است که در حال حاضراین میانگین، به ازای هر سه مشترک، یک تماس می‌باشد که نشان دهنده رضایتمندی مشترکین از تأمین برق شهر تهران است.
در پایان این نشست خبری مهندس صبوری از تلاش‌های اصحاب رسانه تقدیر و تشکر کرد و گفت: همکاران در صنعت برق، شبانه روز و در سخت‌ترین شرایط مسئولیت تأمین برق مشترکین را بر عهده دارند و از اصحاب رسانه می‌خواهم تا با همراهی و همدلی در کنار همکاران زحمتکش و گمنام این مجموعه، ما را در این امر خطیر یاری رسانند.
 
  • خبرنگار: مریم نصیری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر