بخش آب و فاضلاب
1396/08/03 11:36:18
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی خبر داد:
کیفیت ۹۸ درصدی آب شرب روستایی در خراسان رضوی
مدیر عامل شرکت آبفار خراسان رضوی از کیفیت ۹۸ درصدی آب شرب یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر از روستا نشینان این استان خبر داد و گفت خراسان رضوی بالاترین جمعیت روستایی کشور را داراست.

مدیرعامل شرکت آبفار خراسان رضوی از کیفیت ۹۸ درصدی آب شرب یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر از روستا نشینان این استان خبر داد و گفت خراسان رضوی بالاترین جمعیت روستایی کشور را داراست.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمد دانشگر در اولین روز برگزاری همایش مدیران کنترل کیفی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی کشور که در هتل پردیسان مشهد برگزار شد عنوان کرد: شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی دارای 24 آزمایشگاه میکروبی، شیمیایی، فیزیکی، بیولوژیکی، ریزآلاینده های عالی و معدنی برای کنترل کیفی حوزه آب و فاضلاب روستایی در خراسان رضوی است.
وی منابع آبی خراسان رضوی را شامل هزار و 294 چاه، چشمه و قنات عنوان و بیان کرد: طول خطوط انتقال و شبکه توزیع آب در این استان 20 هزار کیلومتر است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی ادامه داد: این استان بالاترین جمعیت روستایی را در کشور را دارد و هم اکنون دو هزار و 461 روستا با جمعیت یک میلیون و 570 هزار نفر زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی است.
 
 
  • خبرنگار: مرتضی عطایی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر