بخش برق
1396/11/18 12:30:00
با حضور قائم مقام وزیر نیرو صورت گرفت؛
افتتاح سامانه خدمات غیرحضوری ۱۵۲۱ در توزیع برق تهران بزرگ/ ارائه خدمات برقی در پایتخت غیرحضوری می‌شود
سامانه خدمات غیرحضوری ۱۵۲۱ و طرح‌های شاخص عمرانی به مناسبت دهه فجر و با حضور قائم مقام وزیر نیرو، استاندار و فرماندار شهر تهران افتتاح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سامانه ارائه خدمات غیرحضوری ۱۵۲۱ و طرح‌های شاخص عمرانی با اعتباری بالغ بر هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
با راه‌اندازی ۱۵۲۱ ارائه تمامی خدمات شرکت توزیع نیروی برق تهران به چهار میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک و به وسعت شهر تهران از ابتدای سال ۱۳۹۷ به صورت غیرحضوری خواهد بود.
بر اساس این گزارش سامانه مانیتورینگ قرائت از راه دور و انتقال به هنگام پارامترهای الکتریکی کنتورهای منصوب بر فیدرهای ۲۰ کیلوولت فوق توزیع و راه اندازی مرکز کنترل دوم شبکه ۲۰ کیلوولت امور دیسپاچینگ شمال شرق از جمله طرح‌هایی هستند که به بهره‌برداری می‌رسند.
همچنین از طرح‌های شاخص قابل بهره‌برداری می‌توان به توسعه و بهینه‌سازی پست فشار متوسط و شبکه توزیع راه اندازی و بهره برداری از ۲۲۰۰ دستگاه پست اتوماسیون توسعه و نوسازی تجهیزات عیب‌یابی کابل‌های شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف توسعه و نوسازی خودروهای مانور ۲۰ کیلوولت، احداث و بهینه‌سازی ۴۴ کیلومتر خط شبکه فشار متوسط و ۵۲۸ کیلومتر خط شبکه فشار ضعیف، ۱۶۵ دستگاه پست فشار متوسط، خرید نصب و راه‌اندازی پنج دستگاه تجهیزات عیب یابی کابل شبکه‌های فشار ضعیف و دو دستگاه فشار متوسط، تحویل و تجهیز سه دستگاه ون، خرید و تجهیز ۲۴ دستگاه خودروهای مانور ۲۰ کیلوولت اشاره کرد.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر