بخش برق
1396/07/25 18:03:00
طرح بام به بام در یزد اجرایی می‌شود
توسعه تولید برق از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر در یزد
با عقد تفاهم میان شرکت توزیع نیروی برق استان یزد و شرکت پیشگامان کویر، طرح بام به بام به ظرفیت 5 هزار کیلووات در استان اجرایی می‌شود.

با عقد تفاهم میان شرکت توزیع نیروی برق استان یزد و شرکت پیشگامان کویر، طرح بام به بام به ظرفیت 5 هزار کیلووات در استان اجرایی می‌شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "محمدرضا صحتی" در حاشیه آیین عقد قرارداد همکاری با شرکت پیشگامان کویر، اجرای طرح" بام به بام "را فرصت مغتنم برای توسعه تولید برق از طریق انرژی‌های تجدید پذیر در این استان برشمرد و گفت: یک هزار نیروگاه پنج کیلوواتی در سراسر استان با عنوان طرح " بام به بام" اجرا می‌شود.
وی دارالعباده یزد را به استان با قابلیت 330 روز آفتابی و مستعد در انرژی خورشیدی بیان کرد و گفت: در حال حاضر 160 نیروگاه خورشیدی در استان یزد در حجم کوچک و خانگی نصب شده است.
این مسئول اشاره کرد: هر کیلووات سامانه خورشیدی سالانه 1800 کیلووات ساعت در اقلیم یزد برق تولید می‌کند.
وی یادآور شد: نرخ تضمینی خرید برق خورشیدی برای ظرفیت زیر 20 کیلووات 800 تومان و برای بالای 20 کیلووات تا 100 کیلووات 700 تومان است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد بازگشت سرمایه زیر 4 سال در سرمایه گذاری انرژی خورشیدی را متذکر شد و ابراز امیدواری کرد: ظرفیت نیروگاه‌های منصوبه خانگی پس از اجرای کامل طرح "بام به بام " به افزون بر پنج هزار و 160 نیروگاه کوچک افزایش یابد.
  • خبرنگار: حسن غفوریان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر