بخش هدفمندي يارانه ها
1396/07/22 13:28:05
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان:
تدوین و پیاده سازی طرح جامع در حوزه آب و فاضلاب خوزستان ضروری است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: تدوین و پیاده سازی طرح جامع در حوزه آب و فاضلاب برای تأمین آب، ذخیره آب، جمع آوری فاضلاب و دفع بهداشتی آن برای خوزستان یک ضرورت است.
 
 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: تدوین و پیاده سازی طرح جامع در حوزه آب و فاضلاب برای تأمین آب، ذخیره آب، جمع آوری فاضلاب و دفع بهداشتی آن برای خوزستان یک ضرورت است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "صادق حقیقی پور" با اشاره به گرمای بی سابقه هوا در تابستان امسال خوزستان اظهار کرد: در تابستان سال جاری تمام رکوردها شکسته شد و صادقانه باید بگویم که در 6 ماه اول سال جاری کارکنان آبفای خوزستان برای ارائه و استمرار خدمات رسانی از هیچ کوششی فروگذار نبودند.
مدیرعامل آبفای خوزستان با اشاره به اینکه همیشه فکر می‌کنیم باید کسی از بیرون برای حل مشکلات استان بیاید ولی اینطور نیست، تصریح کرد: هم اکنون در آبفا خوزستان سه هزار نفر پرسنل داریم که اکثر آن‌ها بسیار متخصص، حرفه ای و باتجربه هستند.
حقیقی پور بیان کرد: چندی قبل در دزفول سیلندر گاز کلر نشتی داشت که اگر پرسنل دوره دیده و تجهیزات آبفا نبود امکان رخداد یک فاجعه انسانی در شهر دزفول وجود داشت.
وی عنوان کرد: تدوین و پیاده سازی طرح جامع در حوزه آب و فاضلاب برای تأمین آب، ذخیره آب، جمع آوری فاضلاب و دفع بهداشتی آن برای خوزستان ضروری بود که به مصوبه هیئت دولت منتج شد.
مدیرعامل آبفای خوزستان با تقدیر از استاندار خوزستان به منظور پیگیری‌های شبانه روزی در حوزه آبفا یادآور شد: آبفای خوزستان آبرسانی به شرق اهواز را با حضور رئیس جمهور انجام داد که وی اسفند همان سال رفع مشکلات آبفای استان خوزستان را نوید داد.
حقیقی پور ضمن استقبال از پذیرش نقطه نظرات اصحاب رسانه استان برای رفع مشکلات و ارائه راهکار و هم‌اندیشی در خصوص مسائل آب و فاضلاب استان با اشاره به طرح‌های بزرگ تأمین آب استان و شاخص بودن این طرح‌ها حتی در سطح جهانی اظهار کرد: تاکنون اعتباراتی به میزان 1000 میلیارد تومان صرف اجرای طرح آبرسانی غدیر شده و به تازگی 300 میلیارد تومان دیگر آمده که مجموعاً به 1300 میلیارد تومان رسیده است.
حقیقی پور با اشاره به اینکه دانشگاه شهید چمران قطب علمی آب کشور است، ادامه داد: مردم، مرکز و مسئولان استانی سه ضلع مثلث خدمات رسانی آبفا هستند که همه باید در کنار یکدیگر به ایفای نقش خود بپردازند و انتظار داریم که با همکاری رسانه‌ها بررسی شود در حالی که برای تأمین آب مردم شهرهایی که در جوار اروند رود یا کارون زندگی می‌کنند باید از سد دز آب منتقل کنیم چرا باید آب از سرشاخه‌های کارون به سایر شهرها انتقال یابد.
وی با اشاره به اینکه مسئولان ملی و استانی پیگیر حل مشکلات آبفای خوزستان هستند و هر ماه نیز جلسه ای برای پیگیری مصوبه هیئت دولت را برگزار می‌کنیم، اظهار کرد: هنگام مقایسه استان‌ها با یکدیگر باید مؤلفه جمعیتی، مطالبه گری و همچنین وضعیت تخصیص بودجه را نیز درنظر بگیریم؛ طرح‌های یونیک و بزرگی در زمینه تأمین آب در استان خوزستان انجام می‌شود.
 
  • خبرنگار: راشین نجارپور
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر