بخش برق
1396/07/19 10:43:55
معاون تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیر عنوان کرد؛
توجه ویژه صنعت برق به نیروی انسانی
معاون تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیر نیز در نشست با مدیران و کارکنان شرکت توزیع برق خراسان شمالی بر توجه ویژه صنعت برق به نیروی انسانی تاکید کرد.
 
معاون تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیر نیز در نشست با مدیران و کارکنان شرکت توزیع برق خراسان شمالی بر توجه ویژه صنعت برق به نیروی انسانی تاکید کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "کرم رضایی" دو هدف عمده مجموعه خود را ارتقای معیشت و حفظ کرامت همکاران عنوان کرد و افزود: البته باید هر دو این اهداف، همزمان محقق شود، زیرا تحقق هر کدام از این ها به تنهایی نمی تواند ارزنده ترین سرمایه سازمان را حفظ کند.
وی همچنین به بیان انتظارات خود از شرکت های توزیع برق پرداخت و گفت: ارسال به موقع و صحیح اطلاعات در فرمت درخواستی، مشارکت همکاران در کمیته های اعلام شده، ارائه گزارش کار دقیق از حضور در سمینارها و کمیته ها، مستندسازی تمامی اقدامات و مشارکت تمامی همکاران در تولید مقالات و محتوای علمی، رعایت سطوح مکاتباتی و حضور فعال در نشست های تخصصی از جمله موارد مورد انتظار است.
این مقام مسئول همچنین ضمن توصیه هایی به مسئولان حوزه منابع انسانی اظهار داشت: مدیر منابع انسانی نباید خودش را به همکاران دفتر خود محدود کند بلکه تمامی کارکنان شاغل در مجموعه توزیع برق باید مد نظر قرار گیرد.
"رضایی" همچنین بر بحث کشف گلوگاه های فساد اداری تاکید و در ادامه به پیشنهادهای مطرح شده از سوی مدیرعامل و چند تن از مدیران شرکت توزیع برق استان، پاسخ داد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی در این نشست ضمن بیان خلاصه ای از عملکرد شرکت، به بیان اهداف و نقشه راه و برنامه استراتژِیک تعیین شده پرداخت.
مهندس "علیرضا صبوری" در بخش نخست سخنانش با اشاره به این که 26 درصد برق استان توسط یک درصد از مشترکان (کشاورزی) مورد استفاده قرار می گیرد خواستار بررسی تعرفه های مرتبط با این حوزه شد.
وی با بیان این که این میزان تعرفه باعث هدر رفت برق در این بخش می شود و موتورهای برق چاه های کشاورزی حتی در زمستان ها نیز روشن است اظهار داشت: تمامی این موارد بر لزوم بازنگری در تعرفه این بخش و حرکت به سمت عادلانه کردن برق مصرفی کشاورزان تاکید دارد.
این مقام مسئول، تاثیرگذاری افزایش درامد فروش برق بر توسعه تحقیقات را یاداور شد و خطاب به مسئولان میهمان از شرکت توانیر، پیگیری این مسئله را خواستار شد.
وی پس از بیان شرح عملکردی از اقدامات مختلف شرکت در حوزه های فنی از جمله پروژه های تبدیل سیم به کابل خودنگهدار، کاهش تلفات، اتوماسیون شبکه، تجهیز ناوگان خودرویی و اشاره به انواع اقدامات حوزه تحول اداری از جمله 5 سین و HSE  به نقش تمامی این اقدامات در تکریم منابع انسانی شرکت اشاره کرد.
مهندس "صبوری" نیروی انسانی را با ارزش ترین دارایی هر سازمانی عنوان کرد و در ادامه به بیان پیشنهادهای خود برای بهبود وضعیت شرکت پرداخت.
وی برگزاری دوره های توانمندسازی مدیران از سوی توانیر، تبدیل گروه های ایمنی و بازرسی به دفتر، حذف پرونده های کاغذی مشترکین عادی و تبدیل آن ها به بایگانی الکترونیکی، تسهیل بهره مندی از شبکه فیبر نوری موجود، امکان داوری و نظارت کارکنان باتجربه در پروژه های تحقیقاتی و افزایش سهمیه تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکار را در ادامه نشست از مسئولان شرکت توانیر خواستار شد.
این نشست با بازدید از پروژه تحقیقاتی میکروچیلر، خودروهای اتفاقات و عملیات و عیب یاب زمینی و مرکز دیسپاچینگ و مرکز فهام شرکت توزیع برق استان خاتمه یافت.
  • خبرنگار: سمانه تقی‌نژاد
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد