بخش برق
1396/07/18 11:06:25
معاون بهره‌برداري و ديسپاچينگ شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي خبر داد:
برگزاری 15 کارگاه شفاهی با هدف انتقال تجربیات واقعی
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: 128 کارگاه برای نشست ششمین نشست هم‌اندیشی بهره‌برداری شرکت‌های توزیع نیروی برق غرب و شمالغرب کشور، پیشنهاد شده بود که با هماهنگی دفتر نظارت بر توزیع و معاونان بهره برداری به دلیل محدودیت زمانی که داشتیم، 15 کارگاه شفاهی و 15 کارگاه به صورت چاپ و پوستر برای ارائه در این نشست انتخاب شد.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: 128 کارگاه برای نشست ششمین نشست هم‌اندیشی بهره‌برداری شرکت‌های توزیع نیروی برق غرب و شمالغرب کشور، پیشنهاد شده بود که با هماهنگی دفتر نظارت بر توزیع و معاونان بهره برداری به دلیل محدودیت زمانی که داشتیم، 15 کارگاه شفاهی و 15 کارگاه به صورت چاپ و پوستر برای ارائه در این نشست انتخاب شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "نجات‌الله علی نژاد" در ششمین نشست هم اندیشی بهره‌برداری شرکت‌های توزیع نیروی برق غرب و شمالغرب کشور، اظهار داشت: مشارکت فعالانه تمام شرکت‌های 12 گانه، شرکت توانیر و استفاده از ظرفیت آذربایجان غربی در برنامه‌ها، نگاه ویژه به مدیریت بحران، حمایت ویژه معاون نظارت بر توزیع در رویکرد تجربه محور و تعمیم آن در کلیه شرکت‌های توزیع، نگاه ویژه در به کارگیری فن آوری نوین شبکه توزیع، برنامه ریزی مستمر برای برگزاری هر چه بهتر این نشست وجه تمایز ششمین نشست هم اندیشی بهره برداری شرکت‌های توزیه برق غرب و شمالغرب با سایر نشست‌ها است.
وی با اشاره به اهمیت انتخاب این کارگاه‌ها، تصریح کرد: در انتخاب این کارگاه‌ها تلاش شده از هر یک از محورهای برگزاری این نشست یک مورد انتخاب شود.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی ادامه داد: این کارگاه توسط شرکت توانیر، شرکت‌های توزیع نیروی برق استان‌های گیلان، آذربایجان غربی، لرستان، همدان، آذربایجان شرقی، کردستان، ایلام، تبریز، قزوین، کرمانشاه و دانشگاه ارومیه، دانشگاه صنعتی، دانشگاه آزاد ارومیه و دانشگاه اردبیل ارائه شده‌اند.
علی نژاد با اشاره به محورهای این کارگاه‌ها، اذعان داشت: این کارگاه‌ها در هشت محور که مورد تاید شرکت توانیر است، ارائه شده که شامل افزایش قابلیت اطمینان و کیفیت توان در شرکت‌های توزیع برق، مدیریت دارایی و تعمیرات پیشگیرانه، برون سپاری خدمات و بهره‌برداری، راهبردار و دیسپاچینگ، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، کاهش تلفات و پیک زایی، ایمنی و الزامات بهره‌برداری، بستر مخابراتی و فن آوری اطلاعات و مدیریت داده‌ها است.
وی با بیان اینکه در این نشست ارتقای سطح کیفی کارگاه‌ها مد نظر بود، یادآور شد: در این راستا نیز سه داور برای ارزیابی این کارگاه‌ها انتخاب شده‌اند که پس از پایان نشست، از 30 کارگاه موجود، سه کارگاه برتر که شفاهی ارائه شده‌اند و سه غرفه برتر مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی، اساس انتخاب کارگاه برتر را میانگین سه نمره که توسط سه داور تعیین می‌شد، عنوان کرد و گفت: در انتخاب غرفه‌های برتر نیز 50 درصد امتیاز توسط بازدید کنندگان و 50 درصد دیگر نیز توسط ارزیاب‌ها که از قبل مشخص شده‌اند، تعیین می‌شوند.
علی نژاد با بیان اینکه استقبال خوبی از ششمین نشست هم اندیشی بهره برداری شرکت‌های توزیع نیروی برق غرب و شمالغرب انجام گرفته است، اذعان داشت: 300 مهمان خارج از استان و 100 مهمان داخل استان در این نشست حضور دارند.
وی از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای برتر بهره‌برداری شرکت‌های توزیع نیروی بر با رویکرد مشارکت فعال شرکت توزیع، تولید و فعال شرکت برق و دانش بنیان خبر داد و تصریح کرد: این نمایشگاه در 37 غرفه دایر شده و در این راستا نیز 35 مورد تقاضا برای حضور در این نمایشگاه بود که از این تعداد 6 غرفه شامل غرفه شرکت توزیع و مابقی تولید کننده و تعمیر کنندگان این حوزه بودند.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی وجه تمایز این نشست با پنج نشست که در دوره‌های گذشته برگزار شده بود را مورد اشاره قرار داد و اذعان داشت: مشارکت فعالانه تمام شرکت‌های 12 گانه، شرکت توانیر و استفاده از ظرفیت آذربایجان غربی در برنامه‌ها، نگاه ویژه به مدیریت بحران، حمایت ویژه معاون نظارت بر توزیع در رویکرد تجربه محور و تعمیم آن در کلیه شرکت‌های توزیع، نگاه ویژه در به کارگیری فن آوری نوین شبکه توزیع، برنامه ریزی مستمر برای برگزاری هر چه بهتر این نشست وجه تمایز ششمین نشست هم اندیشی بهره برداری شرکت‌های توزیه برق غرب و شمالغرب با سایر نشست‌ها است.
علی نژاد به چالش‌های شرکت توزیع برق اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر مهم‌ترین چالش صنعت برق به ویژه در حوزه بهره برداری، افزایش قابلیت اطمینان شبکه توزیع، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، برون سپاری خدمات برق، کاهش تلفات انرژی بخش توزیع و تأمین برق مطمئن برای مشترکان است که برای این منظور باید شرکت‌های توزیع به روش‌های کارآمد تجهیز شوند و برای این منظور نیز در قالب برگزاری چنین نشست‌هایی، از تجربیات هم بهره مند شوند.
  • خبرنگار: روح‌الله حمیدیان
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد