بخش برق
1396/07/17 14:24:15
مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری توزیع برق استان فارس خبر داد:
برون سپاری نظارت بر عملیات نگهداری و تعمیرات شبکه توزیع برق فارس
مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از برون سپاری فعالیت بازدید از تاسیسات و نظارت بر عملیات نگهداری و تعمیرات این شرکت به صورت مکانیزه خبر داد.

مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از برون سپاری فعالیت بازدید از تاسیسات و نظارت بر عملیات نگهداری و تعمیرات این شرکت  به صورت مکانیزه  خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدرضا کریمی" با اعلام این خبر بیان داشت: در راستای افزایش بهره وری فعالیت های حوزه بهره برداری و ارتقاء سطح کیفی فرایند بازدید و نظارت بر عملیات نت تاسیسات و در نهایت بهبود شاخص های قابلیت اطمینان شبکه از ابتدای مهرماه  سال جاری عملیات بازدید از تاسیسات و نظارت بر عملیات نگهداری و تعمیرات مکان محور ،به صورت مکانیزه از طریق یک شرکت مشاورمهندسی برون سپاری شده است.
وی ادامه داد: برای گزینش نیروهای مناسب حدود 1500 نفر ساعت، دوره آموزشی تئوری و عملی برگزار و پس از آزمون و مصاحبه تعداد 48 نفر انتخاب و در مدیریت های توزیع نیروی برق در سطح استان فارس مشغول به فعالیت شدند.
مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، افزایش دقت در اطلاعات برداشتی و ایجاد یک بانک جامع اطلاعات از تاسیسات و معایب موجود براساس مختصات جغرافیایی را از جمله مزیت های این برون سپاری عنوان کرد واضافه نمود: بی شک این امر در برنامه ریزی صحیح و اثربخش عملیات نگهداری وتعمیرات تاسیسات (نت مبتنی بر قابلیت اطمینان) نیزبسیارتاثیرگذار خواهد بود.
کریمی، ایجاد اشتغال برای حدود 50 نفر از فارغ التحصیلان مهندسی برق در سطح استان را از دیگر نکات مثبت این طرح برشمرد و گفت: در آینده نزدیک این مهندسان برق، تبدیل به کارشناسان با مهارت بالا در حوزه بهره‌برداری خواهند شد که پتانسیل بسیار مناسبی برای شرکت توزیع نیروی برق استان فارس محسوب می‌شوند.
  • خبرنگار: لیلا رحمان ستایش
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد