بخش آب و فاضلاب
1396/07/16 15:43:00
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان خبر داد:
احداث سه آب‌شیرین‌کن در غرب و مرکز هرمزگان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از احداث سه آب‌شیرین‌کن در غرب و مرکز استان هرمزگان خبر داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از احداث سه آب‌شیرین‌کن در غرب و مرکز استان هرمزگان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ مهندس عبدالحمید حمزه پور با اشاره به اینکه این سه آب‌شیرین‌کن با مشارکت سرمایه گذار و بخش خصوصی احداث می‌شود گفت: این آب‌شیرین‌کن ها در سه روستای شهرستان‌های بندرلنگه، پارسیان و بندرعباس راه اندازی می‌شود.
وی افزود: به دلیل محدودیت شدید منابع آب شیرین در هرمزگان و به ویژه در غرب استان استفاده از پتانسیل آب دریا و آب‌های شور با تکنولوژی شیرین سازی از طریق آب‌شیرین‌کن‌‎ها راهبرد و استراتژی‌های این شرکت در تأمین آب روستاهای استان است.
این مقام مسئول اذعان داشت: پس از انجام مطالعات فنی و مهندسی و اخذ موافقت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مقرر شد در راستای رفع کمبود آب آشامیدنی بالغ بر 31 روستا این آب‌شیرین‌کن ها احداث شوند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان اضافه کرد: با احداث این سه آب‌شیرین‌کن بیش از 19 هزار نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند می‌شوند.
حمزه پور عنوان کرد: 19 هزار نفر جمعیت برخوردار شامل 4 روستای منطقه آوین و مهدی اباد از توابع بخش فین، 18 روستای منطقه ساحلی پارسیان و 9 روستای منطقه حمیران بندرلنگه می‌شود.
وی در ادامه خاطر نشان ساخت: با احداث 3 سایت آب‌شیرین‌کن با ظرفیت تولید سه هزار و 500 متر مکعب در شبانه روز مشکل آب شرب این 31 روستا رفع می‌شود.
 مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان تصریح کرد: اجرای این پروژه با مشارکت بخش خصوصی به صورت فراخوان عمومی با انتخاب سرمایه گذار انجام می‌شود.
حمزه پور در بخش دیگری از سخنان خود توضیح داد: در حال حاضر 18 سایت آب‌شیرین‌کن جهت آبرسانی به 191 روستا با ظرفیت 30 هزار و 50 مترمکعب در شبانه روز (11 میلیون مترمکعب در سال) در حال بهره برداری است.
وی توضیح داد: 10 سایت دیگر نیز جهت ابرسانی به 139 روستا با ظرفیت 14200 مترمکعب در شبانه روز (5/2 میلیون مترمکعب در سال) در حال ساخت است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان در پایان خاطر نشان ساخت: کل هزینه سرمایه گذاری در بخش آب شیرینکن ها (به جزء آب شیرینکن مپنا) 930 میلیارد ریال بوده است.
  • خبرنگار: آرتا زاهدی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد