بخش برق
1396/07/11 15:05:10
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان هشدار داد
مشکل تملک زمین در اهواز برای ایجاد پست‌ها و خطوط برق
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: از مشکلات اصلی این شرکت در اهواز، تملک زمین‌های مورد نیاز برای ایجاد پست‌های برق و خطوط ارتباطی تأمین کننده برق است.
 
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: از مشکلات اصلی این شرکت در اهواز، تملک زمین‌های مورد نیاز برای ایجاد پست‌های برق و خطوط ارتباطی تأمین کننده برق است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمود دشت‌بزرگ" در این باره گفت: افزایش مصرف بیشتر از ظرفیت منصوبه پست‌های موجود باعث افزایش بار و از دسترس خارج شدن ترانس‌ها می‌شود که این افزایش مصرف ممکن است به دلیل بالا رفتن دمای هوا، افزایش ساخت و سازهای فراوان و رشد جمعیت در یک منطقه و استفاده بار مصرف بیش از ظرفیت ترانس‌ها رخ دهد.
وی افزود: برای احداث پست‌های جدید در کنار تأمین اعتبار مورد نیاز، نبود زمین در برخی مناطق اهواز به مشکل اساسی تبدیل شده که در صورت برطرف نشدن آن برق این مناطق در چند سال آینده دچار مشکل شدید و افت ولتاژ خواهد شد.
دشت بزرگ با بیان اینکه کیانپارس یکی از مناطقی است که نیازمند احداث فوری پست برق است، اظهار داشت: رشد مصرف برق در کیانپارس به دلیل گسترش مجتمع‌های مسکونی و آپارتمانی و نیز افزایش بار مصرف کولرهای گازی و وسایل سرمایشی در تابستان و همچنین افزایش روز افزون مشترکین تجاری، تأمین برق مشترکین جدید و پایداری برق برای مشترکین موجود امکان پذیر نخواهد بود.
وی تصریح کرد: برای جلوگیری از این بحران لازم است پست‌های جدیدی در منطقه کیانپارس احداث شود که این نگرانی تنها با تأمین زمین مورد نیاز جهت احداث پست و آن هم در سریع‌ترین زمان امکان پذیر است در غیر این صورت خاموشی در منطقه اجتناب ناپذیر است.
دشت بزرگ اظهار داشت: سایر مناطق پرجمعیت مانند مناطق مرکزشهر در هسته مرکزی شهر اهواز و مناطق مشابه مثل زیتون کارمندی، پادادشهر و.. که بار مصرفی آن‌ها به دلیل مرتفع سازی مجتمع‌های مسکونی بالا رفته و عدم امکان توسعه همزمان در بخش پست‌های انتقال و فوق توزیع برق مشکلاتی را ایجاد نموده که در صورت عدم تأمین زمین مناسب برای ایستگاه‌ها و کریدور عبوری برای خطوط ارتباطی، در آینده نزدیک با چالش‌های مشابهی مواجه خواهند شد.
  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر