بخش برق
1396/07/07 17:04:52
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد:
سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیون یورویی دانمارکی‌ها در بخش انرژی‌های بادی خوزستان
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: تفاهم‌نامه احداث نیروگاه 50 مگاواتی بادی در شهرستان‌های ایذه و خرمشهر توسط سرمایه گذاران لهستانی و دانمارکی بعد از بازدید از محل‌های مورد نظر منعقد شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: تفاهم‌نامه احداث نیروگاه 50 مگاواتی بادی در شهرستان‌های ایذه و خرمشهر توسط سرمایه گذاران لهستانی و دانمارکی بعد از بازدید از محل‌های مورد نظر منعقد شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمود دشت بزرگ در جلسه انعقاد این تفاهم نامه در استانداری خوزستان افزود: از مزایا و ویژگی‌های احداث این نیروگاه‌ها ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه، رونق اقتصادی و همچنین تولید برق از انرژی‌های تجدید پذیر است.
 وی تصریح کرد: برای احداث این نیروگاه‌ها در خرمشهر و ایذه، که با تسهیلاتی برای سرمایه گذار خارجی فراهم شده، همزمان در حال انجام عملیات اجرایی دو پست برق در شهرستان ایذه هستیم که با احداث پست‌های جدید، اتصال نیروگاه‌های بادی به شبکهِ پیش بینی شده است.
شرکت برق منطقه ای خوزستان خاطرنشان کرد: پس از اخذ مجوزهای لازم توسط سرمایه‌گذاران لهستانی و دانمارکی، این پروژه‌ها در دو شهرستان ایذه و خرمشهر کلنگ زنی خواهند شد.
 وی افزود: از ویژگی‌های خاص این نیروگاه‌ها سایز توربین‌های مورد استفاده است که هر کدام 3.45 مگاوات می‌باشد که در نوع خود بزرگ‌ترین فناوری ساخت توربین در سطح دنیاست و برای ساخت هر نیروگاه اعتباری بالغ بر 80 میلیون یورو پیش بینی می‌شود.
 "غلامرضا شریعتی" استاندار خوزستان در نشست انعقاد این تفاهم نامه گفت: پس از سفر سال گذشته به لهستان و دانمارک تفاهم نامه ای منعقد شد که نتیجه آن حضور سرمایه گذاران برای ساخت نیروگاه بادی 50 مگاواتی در شهرستان‌های ایذه و خرمشهر است.
 شریعتی افزود: این طرح را با همکاری شرکت برق منطقه ای استان پیگیری می‌کنیم تا هرچه زودتر مجوزهای لازم را برای عملیات اجرایی احداث این نیروگاه‌ها در خرمشهر و ایذه دریافت کنیم.
شایان ذکر است، سرمایه گذاران لهستانی و دانمارکی طی سه روز حضور در خوزستان از خرمشهر، ایذه و ماهشهر جهت مکان یابی پروژه‌های پیش بینی شده، بازدید کردند.
  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد