بخش مناسبت ها
1396/07/07 18:03:27
يادواره 33 شهيد سرافراز نيروگاه شهيد سليمي نكا برگزار شد
همزمان با ششمین روز محرم الحرام، سی‌امین یادواره 33 شهید سرافراز نیروگاه شهیدسلیمی نکا و مراسم گرامیداشت یاد و خاطره 38 شهید مدافع حرم استان مازندران، برگزار شد.

همزمان با ششمین روز محرم الحرام، سیامین یادواره 33 شهید سرافراز نیروگاه شهیدسلیمی نکا و مراسم گرامیداشت یاد و خاطره 38 شهید مدافع حرم استان مازندران، برگزار شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این مراسم که پیشکسوتان صنعت برق، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، مسئولان استانی و شهرستانی، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی و نیز نمایندگانی از صنعت آب و برق کشور حضور داشتند، مدیرعامل نیروگاه شهیدسلیمی نکا، ضمن خیر مقدمگویی به مهمانان و گرامیداشت ایام سوگواری سالار شهیدان، هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره ماندگار امام راحل (ره) و شهدای عزیز، به‌ویژه شهـدای نیروگاه و شهدای مدافع حرم، به تبیین اهداف برگزاری یادواره شهدا پرداخت.
 محسن نعمتی با بیان گوشهای از رشادتها، فداکاریها و از جان گذشتگی‌های شهدا برای حفظ ارزشهای اسلامی و نوامیس این مرز و بوم گفت: شهدای ما شاگردان و دلباختگان مکتب ولایت هستند و با شور و عشق سالار شهیدان در این مسیر پر افتخار، عارفانه سیر و سلوک نمودند.
 وی عزت، شرف، امنیت و آبروی ایران اسلامی را محصول خون پاک شهیدان دانست و با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تداوم راه شهدا، گفت: یادواره شهدا بستری مناسب برای انتقال فرهنگ نورانی شهدا و نیز قدرشناسی از ایثارگری و تعظیم مقام شامخ آن عاشقان واصل و بازخوانی و تبیین اهداف، سیره و آرمانهای بلند آنان و همچنین آشناسازی جوانان با رشادتهای این دلاور مردان عرصه‌های جهاد و شهادت است.
 نعمتی همچنین با ستایش از رشادتهای شهدای مدافع حرم افزود: شهدای دلاور مدافع حرم برای مبارزه با دشمن همیشگی اسلام و مسلمین و جلوگیری از خطر داعش و تکفیریهایی که زاییده تفکر فتنه انگیز صهیونیستها و افکار شوم آمریکاییها هستند پا به میدان مبارزه نهادند و اگر استقامت این بزرگ مردان نبود، امروز باید شاهد سربریدن جوانان و قطعه قطعه شدن بدنهای هموطنان خود در پایتخت و جای جای کشورمان بودیم و مصائب عظیمی بر ملت و مملکت ما وارد میشد.
در این مراسم، مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی با اشاره به همزمانی برگزاری مراسم یادواره شهدای نیروگاه با ایام سوگواری سالار شهیدان (ع) و هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: ما هرچه داریم از کربلا و عاشورا و از برکت خون شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم است.
 سردار شریف انتقال فرهنگ شهدا به نسل جدید و تشریح و تبیین اوضاع کشور و ملت در دوران حکومت ستمشاهی و مشقاتی که ملت ایران برای حفظ هویت اسلامی و انقلابی خود تحمل نموده را از وظایف پیشکسوتان و مطلعین دانست و افزود: جوانان ما از وقایع گذشته کشور اطلاعی ندارند و این مسئولیت بر عهده ماست که تاریخ و سرگذشت ملت ایران و مظالم حکومت ستمشاهی و اربابان آن‌ها و همچنین مظلومیت مردم را در زمان جنگ تحمیلی برای آنان بازگو کنیم تا قدر شهدا را بهتر بشناسند و بدانند که چرا ما به دفاع مقدس و شهدای بسیجی خود افتخار میکنیم و چرا اکنون مزار شهدای ما زیارتگاه مردم شده است.
 وی با اشاره به پیشرفتهای تکنولوژی و فنی کشور در عرصههای مختلف گفت: مردم و مسئولان و مقام معظم رهبری با درکی عمیق از مقطع دفاع مقدس دائماً بر توانمندسازی و افزایش توان دفاعی و بازدارندگی کشور تأکید دارند تا دشمنان جرأت طمع ورزی به مملکت و آرمانهای ما را نداشته باشند که بحمدالله اکنون به لطف خدا و به برکت خون شهدا و هدایتهای دقیق مقام معظم رهبری، کشور به مرحلهای از توانمندی رسیده که دیگر دشمن جرأت کوچک‌ترین اقدامی برعلیه ما ندارد.
 همچنین در این مراسم ضمن تجلیل از خانواده شهید ناصر سلیمی اولین شهید نیروگاه شهیدسلیمی نکا در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، از سند هویتی این شهید والامقام رونمایی شد.
 همچنین در حاشیه این مراسم نمایشگاههای آثار رزمندگان و شهدای دفاع مقدس، شهدای گمنام، شهدای مدافع حرم، عفاف و حجاب، تجهیزات ساخت داخل نیروگاهی، ایمنی وآتش نشانی، تصاویر بمباران‌های نیروگاه و حضور همکاران در مراسم راهپیمایی پرشور اربعین حسینی برپا شد.
 نیروگاه شهیدسلیمی در پانزده آذر 65، هفتم مهر 66 و چهارم خرداد 67 طی سه مرحله آماج شدیدترین حملات دشمن بعثی قرار گرفت و در این بمبارانها 25 نفر از کارکنان به فوز عظیم شهادت نائل آمدند.
 این نیروگاه با احتساب شهدای جبهه‌های نبرد در مجموع 33 شهید و بیش از 150 جانباز تقدیم آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی کرده است.
  • خبرنگار: سیدمیثم عمادی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر