بخش آب و فاضلاب
1396/07/03 15:31:00
دبیر همایش تخصصی بهره‌وری آب و انرژی خواستار شد:
لزوم بازنگری منابع تامین انرژی آبفای استان تهران
دبیر همایش تخصصی بهره‌وری آب و انرژی گفت: شرکت آب و فاضلاب استان تهران نزدیک به یک‌چهارم برق صنعت را به خود اختصاص داده است، از این رو بازنگری منابع تامین انرژی آبفای استان یک ضرورت است.


دبیر همایش تخصصی بهره‌وری آب و انرژی گفت: شرکت آب و فاضلاب استان تهران نزدیک به یک‌چهارم برق صنعت را به خود اختصاص داده است، از این رو بازنگری منابع تامین انرژی آبفای استان یک ضرورت است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)، مهدي اکبريان در همایش تخصصی بهره‌وری آب و انرژی، طي سخناني عنوان کرد: این همایش، نخستین کنگره در نوع خود است که با حضور مدیران و دست‌اندرکاران صنعت آب و برق و متخصصان خارجی برگزار می‌شود.
وي افزود: هدف اصلی این همایش آشنایی با فناوری‌های روز دنیا در حوزه انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر و به کارگیری آن‌ها در صنعت آب و فاضلاب است و این برنامه در واقع مقدمه‌ای برای برگزاری همایش سراسری است که در آذرماه امسال برگزار خواهد شد.
آب و فاضلاب قابلیت بدل‌شدن به یک صنعت سبز را دارد
همچنين در بخش دیگری از این همایش مدیر دفتر انرژی‌های نو شرکت آب و فاضلاب استان تهران، گفت: طراحی نقشه راه مناسب و تلاش برای تدوین قوانین مرتبط با استفاده از انرژی‌های نو در دستور کار قرار گرفته است.
روشنک فهیمی با بیان این مطلب، افزود: صنعت آب و فاضلاب با توجه به گستردگی تاسیسات و دارابودن ظرفیت‌های بالا می‌تواند با بهره‌گیری از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر یه یک صنعت سبز بدل شود.
وي ادامه داد: بر همین اساس و برای پیگیری این مهم دفتری با عنوان انرژی‌های نو در شرکت آب و فاضلاب استان تهران راه‌اندازی شده است و این مدیریت آمادگی دارد از همه طرح‌های مربوط به انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر به صورت مالی و معنوی حمایت کند تا الگوهای مناسبی برای دیگر مراکز و شرکت‌ها ارائه شود.
فهیمی به‌کارگیری انرژی‌های پاک را مصداق بارز تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: ما در شرکت آبفای استان تهران تلاش داریم از ظرفیت‌هایی مانند برقابی، بیوانرژی (فاضلاب و پساب)، مزارع خورشیدی و بادی و همچنین جریان ثقلی آب برای تولید انرژی پاک استفاده کنیم.
  • خبرنگار: رویا مرادی زاده
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد