بخش آب و فاضلاب
1396/07/03 10:26:56
مدير دفتر تجهيز منابع مالي آبفاي کشور خبر داد؛
22 هزار ميليارد ريال؛ ارزش قراردادهای ایجاد آب شيرين‌کن در کشور/ افزايش ظرفيت تاسيسات آب شيرين کن به 500 هزار مترمکعب
مدير دفتر تجهيز منابع مالي و مشارکت‌های غیردولتی آبفاي کشور با اشاره به اينکه در طي سه سال اخير جمعا 22 هزار ميليارد ريال قرارداد تاسيسات آب شيرين‌کن جذب شده است، گفت:‌ در تلاشيم امسال بتوانيم ظرفيت اين مجتمع‌ها را به 500 هزار مترمکعب در شبانه روز برسانيم.


مدير دفتر تجهيز منابع مالي و مشارکت‌های غیردولتی آبفاي کشور با اشاره به اينکه در طي سه سال اخير جمعا 22 هزار ميليارد ريال قرارداد تاسيسات آب شيرين‌کن جذب شده است، گفت:‌ در تلاشيم امسال بتوانيم ظرفيت اين مجتمع‌ها را به 500 هزار مترمکعب در شبانه روز برسانيم.
مهندس "سیدحمیدرضا کشفی" در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، به وضعيت توسعه طرح‌هاي آب شيرين‌کن اشاره کرد و افزود:‌ در طي چند سال اخير به منظور رفع مشکلات تامين آب جنوب کشور و به ويژه جزاير خليج فارس که از نقاط استراتژيک کشور به حساب مي‌آيند، اجراي طرح‌هاي آب شيرين‌کن با سرمايه گذاري بخش خصوصي در دستور کار وزارت نيرو قرار گرفته است.
مدير دفتر تجهيز منابع مالي و مشارکت‌های غیردولتی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تاکيد بر اينکه ‌هم اکنون تمامي جزاير جنوب کشور از آب سالم پايدار برخودار هستند، گفت:‌ اين طرح‌ها با مشارکت بخش خصوصي و به صورتBOO  اجرايي شده است.
وي خاطرنشان کرد:‌ هم اکنون در تمامي شهرهاي نوار جنوبي کشور نيز از جمله هرمزگان، بوشهر، خوزستان و سيستان و بلوچستان تاسيسات آب شيرين کن نصب و بهره برداري شده و يا در حال ساخت است.
کشفي با اشاره به اينکه در طي سه سال اخير جمعا 22 هزار ميليارد ريال قرارداد تاسيسات آب شيرين‌کن جذب شده است، تصريح کرد:‌ تاکنون قرارداد خريد تضميني 400 هزار مترمکعب آب اين تاسيسات نيز منعقد شده که در تلاشيم امسال بتوانيم ظرفيت اين مجتمع‌ها را به 500 هزار مترمکعب در شبانه روز برسانيم.

  • خبرنگار: رسول صادقی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد