بخش برق
1396/06/25 09:38:00
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر داد:
تبعات میلیاردی گرد و خاک برای صنعت برق خوزستان/ براي پايداري شبکه برق استان 15000 ميليارد ريال مصوب شده است
مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان گفت: برای مقابله با پدیده گرد و خاک و جلوگيري از خاموشي، صنعت برق استان یک هزار و 648 میلیارد و 714 میلیون ریال اعتبار لازم دارد.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان گفت: برای مقابله با پدیده گرد و خاک و جلوگيري از خاموشي، صنعت برق استان یک هزار و 648 میلیارد و 714 میلیون ریال اعتبار لازم دارد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)، «محمود دشت بزرگ» مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان در مورد ‏اعتبارت لازم برای مقابله با پدیده گرد و غبار اظهار داشت: با توجه به احتمال تکرار گرد و خاک و لزوم حفظ پایداری شبکه اولویت بندی هایی برای مقابله با این پدیده صورت گرفته که در وهله اول برای پوشش عایقی تجهیزات پست های انتقال، خرید زنجیره مقره سیلیکونی و دستگاه مقره شوی همراه با کشنده دویست و شصت و پنج میلیارد و 480 میلیون ریال اعتبار لازم است.
وی افزود: در اولویت دوم در نظر گرفته شده پوشش عایقی تجهیزات پست های فوق توزیع و خرید زنجیره مقره سیلیکونی (اولویت دوم و سوم) با اعتباری بالغ بر یکهزار و 224 میلیارد و 262 میلیون ریال و برای شستشوی شبکه شامل؛ شستشوی پست ها و زنجیره مقره خطوط نیز صد پنجاه و هشت میلیارد و 972 میلیون ریال اعتبار لازم است.
مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان جمع اعتبار مورد نیاز برای مقابله با پدیده گرد و خاک را یکهزار و 648 میلیارد و 714 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: علاوه بر اقدامات فوق، آلودگی هوا افزایش هزینه های دیگری نیز برای صنعت برق استان شامل احداث پست های برق بصورت سرپوشیده و یا GIS، ضرورت شستشوی مستمر تجهیزات در معرض آلودگی و لزوم بازنگری در استاندارد طراحی تجهیزات از آلودگی فوق سنگین به همراه دارد.
دشت بزرگ در خصوص مصوبه فروردین 96 هیئت وزیران برای توسعه و پایداری شبکه برق استان اضافه کرد: در این مصوبه بابت طرح های توسعه و پایداری شبکه برق 15000 میلیارد ریال مصوب شده که مقرر است در سال 96 مبلغ 5000 میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه اسلامی تخصیص یابد.

  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد