بخش برق
1396/06/22 10:01:00
با هدف افزایش پایداری شبکه فوق توزیع انجام شد؛
بهينه سازي پست 63 کیلوولت قند نقش‌جهان در استان اصفهان
با هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد ریال و با هدف افزایش پایداری شبکه فوق توزیع و کاهش خطاهای شبکه، پست 20/63 کیلوولت نقش‌جهان یکی از قدیمی ترین پست های فوق توزیع اصفهان در منطقه صنعتی مبارکه بهینه سازی شد.

با هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد ریال و با هدف افزایش پایداری شبکه فوق توزیع و کاهش خطاهای شبکه، پست 63.20 کیلوولت نقش‌جهان یکی از قدیمی ترین پست های فوق توزیع اصفهان در منطقه صنعتی مبارکه بهینه سازی شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)، پست 63.20 کیلوولت نقش‌جهان با هدف تأمین انرژی مصرفی کارخانه قند نقش‌جهان، شهرک صنعتی مبارکه و سایر صنایع منطقه مبارکه و همچنین تأمین برق شهرستان مبارکه و روستاهای هم‌جوار در سال 1353 مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
بنابراین گزارش با توجه به فرسوده بودن تابلوهای کنترل و حفاظت، تجهیزات سوییچ یارد و ساختمان ایستگاه با پیگیری واحد بهینه‌سازی معاونت بهره‌برداری و کارشناسان امور انتقال نیروی غرب، پروژه بهینه‌سازی ایستگاه مذکورکلید خورد.
این گزارش حاکی از آن است با توجه به بار بالای ایستگاه  مقرر شده است بهینه‌سازی در دو مرحله اجرا گردد که فاز اول پروژه از دی‌ماه سال 1395 آغاز و تا پایان سال با انجام اصلاحات ساختمانی و تعویض تابلوهای حفاظت و کنترل ترانس 2 انجام شد.
فاز دوم پروژه نیز از فروردین‌ماه سال 1396 شروع و با تعویض تابلوهای حفاظت و کنترل ترانس 1  و بهینه‌سازی تجهیزات فشارقوی و انجام اصلاحات مداری در خردادماه به بهره‌برداری رسید.
نصب و راه اندازی برقگیرهای شبکه 63 کیلوولت،اجرای شبکه زمین به طور کامل، نصب تجهیزات اندازه گیری و بهینه سازی کوبیکل های 20 کیلوولت از اهم فعالیتهای به روز رسانی پست مذکور بوده است.
گفتنی است، شرکت مهندسن دانشمند به عنوان مشاور و شرکت رهپا نیروی صفاهان نیز پیمانکار پروژه بوده و این پروژه در طی 10 ماه انجام گرفته است.
 
  • خبرنگار: رضا عارضی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد