بخش آب
1396/06/16 14:08:00
در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی طرح انتقال پساب از تصفیه‌خانه خین عرب عنوان شد؛
جایگزینی پساب تصفیه‌خانه خین عرب با چاه‌های کشاورزی
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی در حاشیه مراسم کلنگ زنی طرح انتقال پساب از تصفیه خانه خین عرب به مشهد از جایگزینی این پساب با چاه‌های کشاورزی خبر داد.


مدیر عامل این شرکت در حاشیه مراسم کلنگ زنی طرح انتقال پساب از تصفیه خانه خین عرب به مشهد از جایگزینی این پساب با چاه های کشاورزی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمدحسین جعفری با اشاره به آزاد سازی ۷۶ کیلومتر از بستر و حریم رودخانه کشف رود، گفت: آغاز طرح انتقال پساب از تصفیه خانه خین عرب به غرب مشهد گامی در جهت احیای کشف رود است.
وی با اشاره به اینکه کیفیت پساب این تصفیه خانه استاندارد جهانی را دارد‌، گفت: در شش ماه آینده پساب این تصفیه خانه جایگزین چاه های کشاورزی خواهد شد و با بسته شدن چاه های کشاورزی اقدام مهمی برای حفظ آبخوان مشهد و مدیریت منابع آبی صورت می گیرد.
همچنین در ادامه این مراسم معاون دادستان مشهد نیز افتخارات امروز را نتیجه تلاش ها و حمایت های بی وقفه مسئولان، مردم و رسانه ها دانست.
بخشی محبی ضمن اشاره به آزادسازی هزار و 500 هکتار اراضی حریم رودخانه کشف رود، گفت: امیدواریم با حمایت از طرح احیای کشف رود، این مدل به الگوی کشوری تبدیل شود و سایر استان ها مسیر موفق خراسان رضوی را طی کنند.
وی افزود: احیای تمام رودخانه های استان در دستور کار ما قرار دارد و با تولید پساب استاندارد سبب رونق کشاورزی و حفظ خاک و منابع طبیعی خواهیم شد.
  • خبرنگار: سمانه کفاش زاده
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد