بخش مناسبت ها
1396/06/13 17:22:43
به میزبانی صنعت آب و برق در استان آذربایجان شرقی صورت گرفت:
مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره قرآنی فرزندان کارکنان وزارت نیرو
چهاردهمین دوره جشنواره قرآنی فرزندان کارکنان وزارت نیرو پس از سه روز فعالیت به کار خود پایان داد.

چهاردهمین دوره جشنواره قرآنی فرزندان کارکنان وزارت نیرو پس از سه روز فعالیت به کار خود پایان داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این جشنواره که طی روزهای 11 لغایت 13 شهریور ماه به میزبانی شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق آذربایجان  شرقی در کلانشهر تبریز برگزار شد، قریب به 400 نفر از فرزندان کارکنان شرکتهای آب و برق سراسر کشور در چهار رشته حفظ و قرائت، احکام، مفاهیم و اذان به رقابت پرداخته و نفرات برتر هر رشته در دو بخش دختران و پسران معرفی شدند.

در مراسم اختتامیه این مسابقات که با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، حجت الاسلام یزدان پرست مشاور وزیر نیرو و مسئول امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو، مسئولین فرهنگی شرکتهای مادر تخصصی آب و برق و آبفای این وزارتخانه مدیران عامل صنعت آب و برق آذربایجان شرقی و جمع کثیری از مدیران و مسئولین فرهنگی صنعت آب و برق از استانهای مختلف کشور حضور داشتند، ابتدا دکتر آل هاشم امام جمعه تبریز طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین مراسم با شکوهی که به معنویت قرآن کریم عطر آگین است، بر لزوم ایجاد فضای قرآنی در ادارات، مدارس و خانواده ها تاکید کرده و تصریح کرد: با وجود تلاش بی‌شائبه برای تحقق چنین فضاهایی، باز هم نیاز جامعه به این هدف بسیار بالاست.
دکتر آل هاشم با اشاره به اینکه اکنون بسیاری از جوانان و نوجوانان کشورمان با قرآن مانوس هستند، نفس عمل مدافعان حرم را نشات گرفته از این انس قرآنی قلمداد کرده و تصریح کرد که اینکه مسئولان ما در مجامع جهانی با اقتدار از حیثیت نظام جمهوری اسلامی دفاع می کنند به این دلیل است که نماینده کشوری هستند که مردم آن با قرآن و تفکر قرآنی مانوس هستند.
در این مراسم همچنین دکتر افشین روشن میلانی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای آذربايجان به نمایندگی از مدیران عامل شرکت های صنعت آب و برق استان ضمن خیر مقدم گویی مجدد به کلیه مسئولین و شرکت کنندگان و با قدردانی از حضور پر برکت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز مراسم اختتامیه این جشنواره قرآنی اظهار داشت که قطع یقین انسان در هیچ عصر و دوره ای بی نیاز از رهنمودهای قرآنی نبوده و نخواهد بود.
دکتر میلانی یادگیری قرآن، قرائت قرآن، تدبر و عمل به قرآن را از مهمترین نیازهای یک فرد مسلمان نام برده و تصریح کرد: این ما هستیم که در هر زمانی باید بتوانیم سوالات و مطالبات جامعه را به محضر قرآن کریم به خوبی تقدیم کنیم و پاسخ سوالاتمان را از متن و عمق این کلام الهی دریافت نماییم.
حاج آقا يزدان پرست ضمن قدردانی صمیمانه از میزبانی بسیار خوب این جشنواره، از حاج آقا  ساسانی دبیر شورای فرهنگی آب و برق استان، مدیران عامل ، مسئولین امور فرهنگی و مدیران روابط عمومی شرکت های آب و برق آذربايجانشرقی در میزبانی و برگزاری چهارمین جشنواره قرآنی وزارت نیرو صمیمانه تشکر کرد.
 وی شهر تبریز را به عنوان یکی از بزرگترین شهر های تاریخ ساز علم و فرهنگ ایران اسلامی نام برده و با اشاره به اهمیت انس با قرآن با بیان حدیثی از امیر المومنین علی (ع)، خطاب به دانش آموزان شرکت کننده در این جشنواره معنوی و قرآنی، اظهار داشت: در اینجا داشتن رتبه مطرح نیست و شما که قدمهایتان را در این وادی مقدس گذاشتید، این گام نهادن مهم است.
حجت السلام و المسلمین يزدان پرست تصریح کرد: اگر می خواهیم زندگی آرام و روح و روان سالم تری داشته باشیم باید تسلیم امر خدا شده و با کلام او مانوس باشیم.
در پایان این مراسم، با حضور مسئولین حاضر، نفرات اول تا سوم رشته های مختلف در دو بخش دختران و پسران معرفی و تندیس ويژه و جوایز نقدی به این عزیزان اعطا گردید .  
  • خبرنگار: بتول میرزایی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر