بخش آب و فاضلاب
1396/06/12 14:34:00
با حضور معاون اول رییس‌جمهوری؛
طرح ارتقای کیفیت آب شرب جنوب تهران به بهره‌برداری می‌رسد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، گفت: طرح ارتقای کیفیت آب شرب جنوب تهران سه شنبه، 14 شهريورماه با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداري مي‌رسد.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، گفت: طرح ارتقای کیفیت آب شرب جنوب تهران سه شنبه، 14 شهريورماه با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداري مي‌رسد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)، محمد پرورش در تشریح طرح ياد شده، گفت: این طرح بخشی از طرح رینگ آب‌رسانی شهر تهران (پروژه قمر بنی‌هاشم) است و شامل دو قسمت شرقی و غربی است که قسمت شرقی آن با اجرای شش کیلیومتر خط انتقال و ساخت دو مخزن ذخیره، آب سد ماملو را برای ارتقای آب شرب جنوب شرق تهران به مناطق جنوب بزرگ‌راه بعثت و شهرک‌های مسعودیه، افسریه، مسگرآباد، سلیمانیه و ... منتقل می‌کند.
وي با بیان این‌که اعتبار انجام این طرح دو هزار میلیارد ریال بوده است، ادامه داد: بخش غربی این طرح نیز آب تصفیه‌خانه دوم تهران را با یک خط انتقال به طول ۲۰ کیلومتر به مناطق جنوب غربی تهران می‌رساند.
پرورش خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح علاوه بر تحقق ضرورت‌های پدافندی و اتصال سامانه‌های آب‌رسانی غرب و شرق تهران، بیش از ۳,۵ میلیون نفر از ساکنان جنوب تهران از آب سطحی تصفیه‌شده برخوردار می‌شوند.
به گفته مدیرعامل آبفای استان تهران در جریان افتتاح این طرح، ۲۷ پروژه آب و فاضلاب تهران با اعتباری افزون بر سه هزار میلیارد ریال در قالب حفر چاه، احداث خطوط انتقال، ایستگاه‌های پمپاژ، تله‌متری، بازسازی شبکه و توسعه خطوط لوله آب و فاضلاب و نصب انشعاب‌های فاضلاب نیز به بهره‌برداری می‌رسد.
  • خبرنگار: امیر جعفری آزاد
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد