بخش آب و فاضلاب
1396/06/07 18:14:00
همزمان با سفر سرپرست وزارت نيرو به ايلام؛
تصفیه‌خانه فاضلاب شهر سرابله به بهره‌برداری رسید
همزمان با ششمين روز از هفته دولت تصفيه‌خانه فاضلاب شهر سرابله با ظرفيت 45 هزار مترمکعب در شبانه روز و اختصاص اعتباري بالغ بر 150 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد.


همزمان با ششمين روز از هفته دولت تصفيه‌خانه فاضلاب شهر سرابله با ظرفيت 45 هزار مترمکعب در شبانه‌روز و اختصاص اعتباري بالغ بر 150 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني  وزارت نيرو(پاون)، مهندس "ستار محمودي" سرپرست وزارت نیرو در اين مراسم يکي از مسائل نگران کننده در مجامع جمعیتی و شهری را ورود فاضلاب‌های شهری و صنعتی به محیط زیست و آلودگی منابع زیرزمینی دانست و گفت: اگر فاضلاب‌های تولیدی به شیوه اصولی تصفیه یا دفع نشوند، مشکلات و مخاطرات زیادی متوجه بهداشت و سلامت مردم منطقه خواهد شد.
وی افزود: با توجه به اهدافی که تصفیه‌خانه فاضلاب در تامین بخشی از نیازهای صنعتی و کشاورزی دارد، باید در تمام شهرهای کشور طرح فاضلاب اجرا و تصفیه‌خانه فاضلاب احداث شود.
همچنين در ادامه این مراسم داراب بیرنوندی، مدیرعامل آبفاي استان ایلام نيز با ارائه گزارشی از روند احداث و تکمیل پروژه تصفیه خانه فاضلاب سرابله، گفت: این طرح یکی از پروژه‌های مهم استان ایلام است که با هدف بالا بردن سطح بهداشت عمومی و جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی و بهبود وضعیت زیست محیطی شهر سرابله و همچنین تامین بخشی از نیازهای کشاورزی و صنعتی اجرا شده است.
بیرنوندی افزود: ظرفیت این تصفیه خانه 45 هزار مترمکعب در شبانه روز است که جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر را تحت پوشش این شبکه قرار می‌دهد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام ادامه داد: این پروژه در زمینی به مساحت 5.3 هکتار و با فرایند سیستم لجن فعال با هوادهی گسترده اجرا شده است.
بیرنوندی افزود: شرکت آب و فاضلاب استان ایلام عليرغم وجود مشکلات اجرايي شبکه فاضلاب در شهر سرابله به دليل مسطح بودن شهر و وجود کانال‌هاي سنتي غيراصولي، اقدام به اجرای 16 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب کرده است .
وی با اشاره به هزینه 150 میلیارد ریالی تصفیه‌خانه فاضلاب سرابله که از محل طرحی‌های عمرانی اجرا شده است، گفت: تمام عملیات اجرای این طرح از سوی متخصصان و کارشناسان داخلی و بومی انجام شده و برگ زرینی بر افتخارات کشورمان است .

  • خبرنگار: امیر جعفری آزاد
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد