بخش آب و فاضلاب
1396/06/07 14:35:39
پاسداشت سی و هفتمین هفته دولت در صنعت آب و برق؛(49)
طرح فاضلاب مسکن مهر و حفاظت از تاسیسات آبرسانی جویبار افتتاح شد
همزمان با ششمین روز از هفته دولت طرح فاضلاب مسکن مهر و حفاظت و کنترل از تاسیسات آبرسانی جویبار افتتاح شد.


همزمان با ششمین روز از هفته دولت طرح فاضلاب مسکن مهر و حفاظت و کنترل از تاسیسات آبرسانی جویبار افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، در ابتدای این مراسم پرویز یزدان پناه، معاون مهندسی و توسعه آبفای شهری مازندران طی سخنانی، عنوان کرد: برای تامین آب مشترکان در مناطق مختلف طرح‌های ضربتی کوتاه مدت مانند حفر و تجهیز چاه ها و بلند مدت همچون استفاده از آب سطحی در دستور کار قرار داده ایم.
یزدان پناه بر مدیریت مصرف و جلوگیری از مصارف غیر ضروری تاکید کرد و گفت: میزان مصرف آب باید کنترل و به مشترکان پر مصرف آموزش‌های لازم ارایه شود. در حال حاضر سه هزار و 500 واحد مسکن مهر استان از خدمات آب  و فاضلاب بهره می برند که پیش بینی می شود تا پایان سال 10 میلیارد تومان در این بخش هزینه گردد.
همچنین در این مراسم محمد کریمی، مدیر امور آبفا شهری جویبار را نیز ایجاد تاسیسات فاضلاب را یکی از ضروریات مسکن مهر دانست و تصریح کرد: طرح احداث ایستگاه پمپاژ فاضلاب مسکن مهر این شهر با ظرفیت 12 لیتر در ثانیه به منظور ارتقای بهداشت عمومی و حفظ محیط زیست ساکنان این مجتمع  و نواحی اطراف به بهره برداری رسید.
کریمی با اشاره به احداث 660 متر شبکه اصلی و فرعی ورودی و خروجی این ایستگاه، گفت: برای اجرای طرح فاضلاب مسکن مهر جویبار، چهار میلیارد ریال اعتبار صرف  و 900 خانوار تحت پوشش قرار گرفتند.
مدیر امور آبفا شهری جویبار به حفظ و حراست و کنترل فضای تله متری ایستگاه پمپاژ و مخزن زمینی آب با احداث ساختمان نگهبانی و محصور کردن فضای تاسیسات آبرسانی اشاره کرد و افزود: برای اجرای این طرح نیز 900 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
 
  • خبرنگار: بهمن آذرمنش
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد