بخش آب
1396/06/07 13:29:11
پاسداشت سی و هفتمین هفته دولت در صنعت آب و برق؛(47)
بهره‌برداری از طرح اضطراری آبرسانی به شهرهای گروه الف مازندران/ تاکید معاون رئیس جمهور بر تسریع اجرای طرح‌های تأمین آب
در ششمین روز از هفته دولت طرح اضطراری آبرسانی به شهرهای گروه الف مازندران با سرمایه گذاری 500 میلیارد ریال و به ظرفیت 400 لیتر بر ثانیه برای افق 1397 به بهره برداری رسید.


در ششمین روز از هفته دولت طرح اضطراری آبرسانی به شهرهای گروه الف مازندران با سرمایه گذاری 500 میلیارد ریال و به ظرفیت 400 لیتر بر ثانیه برای افق 1397 به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، در آئین بهره برداری این طرح سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده و ابراز خرسندی از انجام مطالعات جامع آب شرب  بر تسریع در اجرای طرح‌های تأمین آب به ویژه طرح‌های آبرسانی تأکید کرد.
معاون رئیس جمهور اجرای طرح‌های فاضلاب به موازات اجرای طرح‌های آبرسانی در استان مازندران را به لحاظ تراکم جمعیت و شرایط طبیعی استان مهم بر شمرد و گفت: اینگونه طرح‌ها باید در اولویت برنامه‌های زیربنایی استان قرار بگیرد.
همچنین در این مراسم محمدابراهیم یخکشی، مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با تشریح وضعیت تأمین آب شرب استان، گفت: در حال حاضر بالغ بر 90 درصد از آب شرب استان از آب زیرزمینی تأمین می شود که برای تأمین آب شرب از طریق آب زیر زمینی با چالش و محدودیت های جدی مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه با انجام مطالعات جامع آب شرب استان، ریل گذاری منابع تأمین از آب زیرزمینی به آب سطحی تغییر یافت، تصریح کرد: در این طرح 9 مجتمع بزرگ آبرسانی تعریف شده که با اجرای آنها آب شرب کلیه شهرها و 80 درصد از روستاهای مازندران تأمین می شود.
یخکشی با اشاره به اختصاص ردیف اجرای برای طرح آبرسانی چالوس، نوشهر، بهشهر، نکا و گلوگاه  و اجرایی شدن آن در سالجاری، خاطرنشان کرد: تعداد مجتمع های اجرایی آبرسانی استان از سه طرح به پنج طرح رسید .
مدیرعامل آب منطقه ای مازندران طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف از سد البرز را یکی از طرح های مهم اجرایی شرکت بر شمرد و افزود: این طرح هم اکنون بالغ بر 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بهره برداری کامل آن مشکلات کمی و کیفی آب شرب جمعیت 650 هزار نفری شهرهای بابل، بابلسر، فریدونکنار، امیر کلا، کله بست، مرزیکلا، بهنمیر و 57 روستای مسیر خط انتقال بر طرف می شود.
  • خبرنگار: امرالله براري
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد