بخش عمومي
1396/06/07 11:19:00
سرپرست وزارت نيرو در ایلام عنوان کرد:
بهره‌برداري از چهار هزار و 492 پروژه وزارت نیرو همزمان با هفته دولت
سرپرست وزارت نيرو، گفت: همزمان با هفته دولت چهار هزار و 492 پروژه مربوط به فعالیت‌های این وزارتخانه در سراسر کشور با اعتباري بالغ بر 39 هزار میلیارد ریال به بهره‌برداري مي‌رسد.


سرپرست وزارت نيرو، گفت: همزمان با هفته دولت چهار هزار و 492 پروژه مربوط به فعالیت‌های این وزارتخانه در سراسر کشور با اعتباري بالغ بر 39 هزار میلیارد ریال به بهره‌برداري مي‌رسد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)،‌ مهندس "ستار محمودي" که همزمان با ششمين روز هفته دولت به منظور افتتاح چهار پروژه آب و برق به استان ايلام سفر کرده است با حضور در جمع خبرنگاران به سرمایه گذاری این وزارتخانه برای توسعه شبکه‌های برق و آب استان اشاره کرد و گفت: در دو سال و نیم اخیر بیش از 28 هزار میلیارد ریال برای توسعه شبکه‌های آبرسانی و برق رسانی این استان هزینه شده است که در این استان طی ادوار گذشته بی سابقه است.
وي با تاکيد بر اينکه همزمان با ایام گرامیداشت هفته دولت چهار هزار و 492 پروژه مربوط به فعالیت‌های این وزارتخانه در سراسر کشور به بهره‌برداری خواهد رسید، ادامه داد:‌ این پروژه‌ها در حوزه‌های برق و آب هستند و 39 هزار میلیارد ریال در مجموع برای اجرای این طرح‌ها سرمایه گذاری شده است.
محمودي افزود: 4.5 میلیون مشترک جدید شهری و روستایی در دولت یازدهم از خدمات آب و فاضلاب بهره‌مند شده‌ا‌ند و در بخش فاضلاب نیز روزانه یک میلیون و 100 هزار متر مکعب فاضلاب کشور تصفیه شده است.
سرپرست وزارت نیرو به فعالیت های بخش برق در دولت یازدهم نیز اشاره کرد و یادآور شد: طی چهار سال گذشته هفت هزار و 900 مگاوات به ظرفیت برق کشور و حدود 180 مگاوات نیز به ظرفیت انرژی‌های تجدید پذیر افزوده شد.
براساس اين گزارش، سرپرست وزارت نیرو صبح امروز از طریق فرودگاه شهدا وارد ایلام شد و در بدو ورود به مقام شهدای گمنام این استان ادای احترام کرد.
افتتاح پروژه آب شیرین‌ کن و پست 63 کیلووات صالح‌آباد، افتتاح یک ایستگاه پمپاژ، بهره برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب سرابله و همزمان شروع عملیات اجرایی مجتمع آب ‌رسانی روستای شباب و شله‌کش از جمله برنامه‌ی ستار محمودی در سفر یک ‌روزه در ایلام است.
سرپرست وزارت نیرو در این سفر علاوه بر دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان، شرکت در جلسه شورای اداری و جشنواره شهید رجایی در نشستی به سوالات خبرنگاران نيز پاسخ خواهد داد.

  • خبرنگار: امیر جعفری آزاد
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد