بخش عمومي
1396/06/06 13:28:00
سرپرست وزارت نيرو در نشست خبري امروز مطرح کرد:
افزايش 7900 مگاوات ظرفيت نيروگاهي در 4 سال گذشته/ تک رقمي شدن تلفات شبکه توزیع برق در دولت دوازدهم/ بهره‌مندي 4.5 ميليون مشترک جديد از خدمات آب و فاضلاب
سرپرست وزارت نيرو در نشست خبري امروز خود از افزايش 7900 مگاوات ظرفيت نيروگاهي و 180 مگاوات نيروگاه تجديدپذير به عنوان رهاورد دولت يازدهم خبر داد.

سرپرست وزارت نيرو در نشست خبري امروز خود از افزايش 7900 مگاوات ظرفيت نيروگاهي و 180 مگاوات نيروگاه تجديدپذير به عنوان رهاورد دولت يازدهم خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "ستار محمودي" سرپرست وزارت نيرو در نشست خبري امروز (دوشنبه) در ساختمان ستادي اين وزارتخانه با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي، باهنر و عباسپور به مناسبت هفته دولت، با بيان اين مطلب که وزارت نيرو به جز خدمات رساني در طول سال، تابستان ها نيز به دليل افزايش دما و بالا رفتن مصرف شهروندان تمامي تجهيزات و نيروي انساني خود را به حال آماده باش دارد تا وقفه اي در تامين آب و برق هموطنان ايجاد نشود، اظهار داشت: امسال نيز با ياري خداوند، تلاش پرسنل خدوم وزارت نيرو و حمايت مردم توانستيم پيک مصرف آب و برق را پشت سر بگذاريم.
وي با بيان اين مطلب که اين آماده باش در حوزه برق تا پايان شهريور ماه ادامه خواهد داشت، افزود: پيک مصرف برق نيز حدود دو هفته گذشته از مرز 55 هزار و 400 مگاوات گذشت و در زمان حاضر با توجه به کاهش دما اين ميزان بين 52 تا 50 هزار مگاوات نوسان دارد.
سرپرست وزارت نيرو با اشاره به اينکه پس از سپري شدن زمان پيک برق فرصتي ايجاد خواهد شد تا تعميرات و بازيابي تاسيسات برقي آغاز شود، افزود: وزارت نيرو در دولت يازدهم، 11 اقدام گسترده انجام داده که مشروح آن در کارنامه عملکرد اين وزارت خانه آمده است.
وي سپس با اشاره به دو اقدام شاخص اين وزارتخانه در خصوص ظرفيت سازي هاي غير سازه اي  و ظرفيت سازي هاي سازه اي اذعان داشت: در بخش ظرفيت سازي غير سازه اي اقدامات خوبي در خصوص مديريت، افزايش راندمان، تغييرات و بازنگري در روش هاي بهره وري انجام شده و در زمينه ظرفيت سازي سازه اي نيز در بخش آب و آبفا اقدامات شايسته اي صورت گرفته که حاصل آن در حوزه آب، افزايش 3.2 ميليارد متر مکعبي ظرفيت تامين آب کشور است.
محمودي ادامه داد: در اين دوره 190 هزار هکتار از اراضي جديد زير پوشش شبکه آبياري و زهکشي قرار گرفت و 812 ميليون متر مکعب آب جديد براي مصارف شهري تامين شد.
وي با بيان اينکه در دولت يازدهم 4.5 ميليون مشترک جديد شهري و روستايي از خدمات آب و فاضلاب بهره مند شدند، افزود: در بخش فاضلاب نيز روزانه 1 ميليون و 100 هزار متر مکعب فاضلاب کشور تصفيه شده است.
وي آنگاه به فعاليت هاي بخش برق در دولت يازدهم اشاره کرد و افزود: در دولت يازدهم 7هزارو 900 مگاوات به ظرفيت برق کشور و حدود 180 مگاوات نيز به ظرفيت انرژي هاي تجديد پذير افزوده شد.
سرپرست وزارت نيرو کاهش تلفات شبکه توزيع نيروي برق را اقدام موثر ديگري در دولت يازدهم دانست و افزود: در دولت يازدهم با تلاش هاي انجام شده تلفات برق کشور حدود 4.5 درصد کاهش يافت و هم اکنون به حدود 11 درصد رسيده که وزارت نيرو تلاش دارد تا در دولت دوازدهم اين ميزان را تک رقمي کند.
وي همچنين در خصوص صدور کالا و تجهيزات و خدمات مهندسي توسط بخش خصوصي با حمايت وزارت نيرو گفت: در سال 95-94 وزارت نيرو در خصوص صادرات خدمات فني مهندسي رتبه اول را در بين ساير وزارتخانه ها حائز شد و از اين لحاظ مورد تقدير قرار گرفت.
ستار محمودي آنگاه به استفاده از نيروهاي جوان در وزارت نيرو اشاره کرد و افزود: اين وزارت خانه در دولت يازدهم از طريق برگزاري آزمون هاي مختلف موفق شد حدود 2 هزار نفر از نخبگان دانشگاهي را جذب کند.
وي در خاتمه با اشاره به اينکه وزارت نيرو در راستاي طرح تکريم ارباب رجوع و تردد کمتر شهروندان براي انجام امور مربوط به آب و برق در سطح شهر برنامه هاي خاصي را پيش بيني کرده است، گفت: نرم افزارهاي جديدي در دست طراحي است تا هموطنان بتوانند از آن طريق کارهاي اداري خود را بدون مراجعه حضوري انجام دهند تا ضمن صرفه اقتصادي و جلوگيري از تردد بي مورد در سطح شهر کارهاي مشترکان و متقاضيان با سرعت بيشتر و در زمان کمتري به نتيجه برسد.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد