بخش برق
1396/06/05 14:44:40
پاسداشت سی و هفتمین هفته دولت در صنعت آب و برق؛(35)
افتتاح 257 پروژه برقي استان قم همزمان با هفته دولت
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم از بهره‌برداری 257 پروژه با صرف اعتباری بالغ بر 110 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت خبر داد.


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم از بهره‌برداری 257 پروژه با صرف اعتباری بالغ بر 110 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، مهدی آهنین پنجه با گرامیداشت هفته دولت، از بهره‌برداری 257 پروژه شرکت توزیع برق استان قم خبر داد و گفت: تعداد 257 پروژه با صرف اعتباری بالغ بر110میلیارد ریال در مناطق مختلف شهری و روستایی استان قم به بهره‌برداری می‌رسد.
مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان قم به اهداف اجرایی پروژه‌های ياد شده اشاره کرد و افزود: پروژها در راستای تقویت و توسعه 15 فيدر در سطح استان با صرف اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال و اجرای طرح‌های توسعه و احداث، جابجايي تاسيسات، اصلاح و بهينه سازي شبکه فشار ضعیف، احداث شبکه روشنايي معابر، طرح هاي کاهش تلفات و نيرو رساني با اعتباری بالغ بر 90 میلیارد ریال انجام شده است.
آهنین پنجه در ادامه به انجام اقدامات شاخص شرکت توزیع برق استان قم در طول چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: در این مدت در بخش فوق توزیع  تعداد سه دستگاه پست 20/63 کیلو ولت به ظرفیت 310 مگاولت آمپر و در بخش توزیع نیز با هزار و 113 دستگاه تراسفورماتور با ظرفیت 246 مگاولت آمپر افزایش یافته است.
وی در ادامه با اشاره به بهره‌برداری نیروگاه‌های متعدد خورشیدی در استان قم، تصریح کرد: تاکنون تعداد 16 نیروگاه تجدید پذیر به ظرفیت سه مگاوات و تعداد سه نیروگاه CHP به ظرفیت 23 مگاوات در استان قم وارد مدار شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم در ادامه به نصب کنتورهای هوشمند در بخش های کشاورزی، مشترکان صنعتی و پرمصرف اشاره کرد و افزود: تاکنون تعداد پنج هزار و 700 کنتور هوشمند در استان قم نصب شده است.
آهنین پنجه تصريح کرد: در طي اين بازه زماني در بخش خطوط فشار متوسط بیش از 304 کیلومتر و در بخش خطوط فشار ضعیف نیز افزون بر 244 کیلومتر به صورت هوایی و زمینی در استان قم شبکه احداث شده است.
وی به جذب بیش از 98 هزار مشترک جدید در این مدت اشاره  کرد و افزود:‌ شمار مشترکان برق در قم امروز بالغ بر 533 هزار مشترک است با این وجود میزان تلفات برق در قم از 15.5 درصد در سال 92، به کمتر از 10.5 درصد در شرايط فعلي رسیده است.
  • خبرنگار: مهدي غروري
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد