بخش عمومي
1396/06/04 16:45:00
رئیس موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی صنعت آب و برق:
آموزش نیروی انسانی کوتاه‌ترین مسیر برای دستیابی به توسعه پایدار است
رییس موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی صنعت آب و برق گفت: تکنولوژی و تجهیزات بخشی از توسعه را تشکیل می دهند، اما کوتاه ترین مسیر برای دستیابی به توسعه پایدار آموزش نیروی انسانی است.
 
رییس موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی صنعت آب و برق گفت: تکنولوژی و تجهیزات بخشی از توسعه را تشکیل می‌دهند، اما کوتاه ترین مسیر برای دستیابی به توسعه پایدار آموزش نیروی انسانی است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، دکتر "داود توکلی" امروز (شنبه) در مراسم آغاز به‌کار "دوره آموزشی مدیریت دانش و نوآوری "که در سالن جلسات نیروگاه طرشت تهران برگزار شد، افزود: برگزاری دوره های مربوط به سازمان بهره وری آسیایی (APO) مدتی است در ایران آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون چند دوره آموزشی سازمان بهره وری آسیایی در زمینه انرژی برگزار شده است، گفت: ما به دانش و مدیریت دانش در همه سطوح احتیاج داریم؛ بحث های جهانی شدن و فرایند کوچک شدن دولت ها مستلزم آموزش کارشناسان و مدیران ارشد بخش های دولتی است.
رییس موسسه علمی - کاربردی صنعت آب و برق اظهار امیدواری کرد که برگزاری این دوره های بین المللی با مشارکت کشورهای مختلف و تبادل اطلاعات در این زمینه، بتواند در ارتقای بهره وری و بالا بردن کیفیت مدیریت دانش بخصوص در بخش انرژی موثر واقع شود.
در دنیای امروز؛ کشورهای جهان برای بهبود زندگی بشر چاره ای جز افزایش بهره وری ندارند . دکتر توکلی در ادامه گفت: تکنولوژی و تجهیزات بخشی از توسعه را تشکیل می دهند، اما کوتاه ترین مسیر برای دستیابی به توسعه پایدار آموزش نیروی انسانی است. حل دستیابی به این امر، مدیریت دانش است.
بر اساس این گزارش، دوره آموزشی مدیریت دانش و نوآوری برای مقام های دولتی محلی» صبح امروز در نیروگاه طرشت تهران آغاز بکار کرد و تا چهارشنبه هشتم شهریورماه ادامه خواهد داشت.
در این دوره آموزشی، شرکت کنندگانی از کشورهای هند، بنگلادش، اندونزی، مالزی، نپال، پاکستان، فلیپین، جمهوری چین، سریلانکا، تایلند و ویتنام حضور دارند.
  • خبرنگار: فاطمه تحویلداران
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد