بخش آب
1396/06/05 16:39:22
تکریم مردم با گسترش خدمات غیرحضوری؛
سامانه ساماب در استان مرکزی با موفقیت راه اندازی شد
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای مرکزی از راه اندازی موفقیت آمیز سامانه یکپارچه حفاظت و بهره برداری منابع آب و امور مشترکین (ساماب) در این شرکت خبر داد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای مرکزی از راه اندازی موفقیت آمیز سامانه یکپارچه حفاظت و بهره برداری منابع آب و امور مشترکین (ساماب) در این شرکت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، به منظور تحقق دولت الکترونیک و ارائه خدمات از طریق دفاتر پیشخوان دولت، جلسه آموزشی نحوه ارائه خدمات الکترونیک از طریق سامانه ساماب در محل سالن جلسات این شرکت برگزار شد.
در این جلسه که با حضور نمایندگانی از 17 دفتر پیشخوان و کارشناسان شرکت آب منطقه ای برگزار شد ، مهندس قدبیگی معاون حفاظت و بهره برداری این شرکت توضیحاتی درخصوص نرم افزار یکپارچه حفاظت و امور مشترکین به حاضرین ارائه نمود و آموزش های لازم درخصوص نحوه ثبت درخواست ها، پیگیری روند انجام پرونده ها و رسیدگی به درخواست متقاضیان بیان شد.  
سامانه يکپارچه حفاظت و بهره برداري منابع آب و امور مشترکين (ساماب) در سال 95 با هدف ارتقای عملکرد حفاظت و بهره­برداری و تسهیل فرایندها  بصورت الکترونیکی در معاونت حفاظت و بهره­ برداری راه ­اندازی شد و در حال حاضر فرايندهاي حفاظت و بهره برداري از منابع آب زيرزميني در اين سامانه انجام مي شود.
از مهمترین اهداف این طرح می توان به حذف فرایندهای بررسی کاغذی پرونده­ها و الکترونیکی شدن کلیه فرایندها، علاوه بر تسریع در انجام فرایندهای حفاظت و بهره­برداری اشاره نمود که موجب ساماندهی، نظم و انضباط، کاهش تخلفات و قابل رصد بودن عملکرد کاربران توسط کاربران ستادی و همچنین شرکت مدیریت منابع آب ایران اشاره نمود.
 اطلاع رسانی مناسب به متقاضیان از طریق سیستم پیام کوتاه و همچنین وب سرویس اینترنتی و کاهش مراجعات ارباب رجوع از دیگر مزایای اجرای این سامانه است.
  • خبرنگار: مسعود بهاری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد