بخش آب و فاضلاب
1396/05/31 12:54:40
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر:
منابع تامین آب در روستاهای استان بوشهر افزایش می‌یابد
مدیرکل امور روستایی استانداری بوشهر گفت: افزایش منابع تأمین آب آشامیدنی در روستاهای استان بوشهر از طریق ایجاد تاسیسات آب شیرین‌کن در اولویت قرار دارد که در این راستا طرح‌هایی تدوین شده است.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: با هدف افزایش منابع تأمین آب روستاهای نوار ساحلی احداث یک آبشیرین کن 7 هزارو 500 مترمکعبی در استان بوشهر پیش بینی شده که در آینده نزدیک آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مسعود نصوری" اظهار کرد: پیش بینی شده با احداث آبشیرین کن‌ها در تابستان سال آینده مشکلات ناشی از بحران کم آبی در استان بوشهر به کمترین میزان ممکن برسد.
نصوری ادامه داد: برخی از مشترکان آبفار استان بوشهر از آب شرب تأمین شده مصرف کشاورزی و دامی دارند که در راستای مصرف بهینه و مقابله بحران کم آبی انتظار داریم مشترکان از مصرف آب شرب برای مصرف بخش کشاورزی و دامپروری در سطح روستاها خودداری کنند.
وی عنوان کرد: بخشی از آب شرب تأمین شده برای روستاها نیز به مصرف باغ ویلاها می‌رسد که انتظار می‌رود آن‌ها نیز با رعایت الگوی مصرف در زمینه گذر از بحران کم آبی فصل تابستان نهایت همکاری را داشته باشند.
مدیرکل امور روستایی استانداری بوشهر گفت: افزایش منابع تأمین آب آشامیدنی در روستاهای استان بوشهر از طریق ایجاد تاسیسات آب شیرین‌کن در اولویت قرار دارد که در این راستا طرح‌هایی تدوین شده است.
"بهرام نکیسا" در نشست هم‌اندیشی ارتقای سطح خدمات‌رسانی به مردم روستاهای استان بوشهر با حضور مسئولان آب و فاضلاب روستایی این استان با تاکید بر نقش مهم توسعه روستایی در پیشرفت اقتصاد جامعه اظهار داشت: توسعه روستایی می‌تواند موتور محرکه توسعه بخش مهمی از اقتصاد باشد که باید این توسعه، پایدار، مشارکتی، عدالت‌محور و در راستای پاسداری از ارزش‌ها باشد.
وی با تاکید توسعه روستایی و نقش آن در توسعه همه جانبه کشور خاطرنشان کرد: بدون توسعه روستایی توسعه عمومی کشور ممکن نیست و توسعه کشور، بدون توسعه زیرساخت‌های روستایی محقق نمی‌شود.
مدیرکل امور روستایی استانداری بوشهر با تاکید بر توجه به توسعه روستایی در بخش‌های مختلف خاطر نشان کرد: توسعه عمومی کشور و توسعه روستایی باید با هم مورد توجه قرار بگیرد چراکه هر دو از هم تأثیرپذیر و مکمل یکدیگر هستند.
نکیسا با تاکید بر تأمین آب آشامیدنی روستاهای استان بوشهر تصریح کرد: تأمین آب آشامیدنی روستاها در شرائط فصل گرما و دور اندیشی برای رفع چالش کمبود آب با توجه به وجود ظرفیت خلیج فارس، استفاده از ظرفیت‌های نوین تکنولوژی در تولید و شیرین سازی آب دریا امری مهم و ضروری است.
وی با اشاره به اینکه منابع تأمین آب در روستاهای استان بوشهر افزایش می‌یابد، گفت: افزایش منابع تأمین آب آشامیدنی در روستاهای استان بوشهر از طریق ایجاد تاسیسات آب شیرین‌کن در اولویت قرار دارد که در این راستا طرح‌هایی تدوین شده است.
مدیرکل امور روستایی استانداری بوشهر، بهبود امکانات زیربنایی در زمینه، آب، برق، مسکن، راه، بهداشت را در روستاها نیازمند مطالعه و بررسی کارشناسی، هم‌اندیشی و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه روستایی دانست.
نکیسا، با اشاره به نگاه دولت دوازدهم و مسئولان ارشد استان بوشهر در تأمین زیرساخت‌های آبرسانی روستاها افزود: نگاه دولت دوازدهم و مسئولان ارشد استان بوشهر به مقوله آبرسانی روستاها ویژه است از این نظر اجرای پروژه‌های کلیدی برای حل مشکلات آب، با توجه به ظرفیت‌های موجود، توسعه و اجرای این مهم باید در اولویت قرار بگیرد.
 
  • خبرنگار: عذرا غلامحسيني
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد