بخش انرژي
1396/05/24 13:05:36
برپایی کارگاه آموزشی به میزبانی برق منطقه‌ای غرب؛
ارزیابی و پرورش مهارت‌های مدیریتی مدیران آینده صنعت برق کشور
کارگاه آموزشی "ارزیابی و پرورش مهارت‌های مدیریتی مدیران آینده صنعت برق کشور" با هدف توانمندسازی بدنه کارشناسی صنعت برق در حوزه مهارت‌های مدیریتی به میزبانی شرکت برق منطقه ای غرب برگزار شد.

 
کارگاه آموزشی "ارزیابی و پرورش مهارت‌های مدیریتی مدیران آینده صنعت برق کشور" با هدف توانمندسازی بدنه کارشناسی صنعت برق در حوزه مهارت‌های مدیریتی به میزبانی شرکت برق منطقه ای غرب برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مرحله اول کارگاه آموزشی «ارزیابی و پرورش مهارتهای مدیریتی مدیران آینده» با هدف تأکید بر ایجاد مخزنی از سرمایه انسانی توانمند، از سوی معاونت تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیر و با همکاری مؤسسه تحقیقات و آموزش مدیریت به صورت کارگاهی دو روزه در محل سالن کنفرانس تالار برق این شرکت برگزار گردید.
گفتنی است افتتاحیه این کارگاه در منطقه غرب با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب، مدیران عامل شرکت‌های توزیع نیروی برق استان‌های کرمانشاه و کردستان، مدیران شرکت توانیر، رئیس مؤسسه مذکور و رئیس مجتمع عالی آموزشی پژوهشی غرب، در کرمانشاه برگزار شد.
شایان ذکر است جواد بازرگان معاون منابع انسانی این شرکت در ابتدای این جلسه بر لزوم اجرای برنامه جانشین پروری، توانمندسازی و تقویت مدیران آینده صنعت برق کشور تأکید کرد.
در ادامه شیرازی مدیرکل دفتر توسعه منابع انسانی و آموزش شرکت توانیر، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کلینیک مدیریت شرکت توانیر در بخش ارزیابی، هدف از برگزاری این کارگاه را فعال نمودن ارائه خدمات از سوی کلینیک مذکور در بخش توانمندسازی مبتنی بر مدل شایستگی بر اساس سه بعد دانش، مهارت و شخصیت و با همکاری مجریان طرح توانمندسازی کلینیک دانست و در ادامه گفت: «طرح جامع تربیت مدیران، سال‌ها مورد غفلت واقع شده که خوشبختانه شروع این برنامه در سطح کارشناسی مدنظر قرار گرفته و هدف آن ایجاد استخری از افراد مستعد و توانمند با قابلیتهای ویژه است که با شرکت در این کارگاه‌ها بتوانند با کسب یک سری از مهارتها در جایگاه فعلی و برنامههای جانشین پروری آتی به صورت کارآمد انجام وظیفه نمایند» و همچنین تأکید کرد که حضور در این دوره صرفاً به منظور توانمندسازی بدنه کارشناسی صنعت برق در حوزه مهارت‌های مدیریتی بوده و به هیچ عنوان به منزله الزام انتصاب فراگیران در سمت‌های مدیریتی نیست.
وی در ادامه متذکر شد: برنامه توانمندسازی مهارت‌های مدیریتی مدیران آینده به صورت کارگاهی و نقش آفرینی اجراء میشود و انتخاب مدرسین از افراد مسلط به مدل شایستگی و مؤلفههای مرتبط با هرکارگاه میباشد و همچنین درخصوص برگزاری دوره‌ها برای سطوح مدیریتی صنعت برق نیز اشاره داشتند که به دلیل همزمانی شروع کارگاه‌ها با ایام پیک مصرف، دوره‌های ویژه مدیران در سه ماهه سوم سال جاری آغاز خواهند شد.
گفتنی است در دو روز ابتدایی این کارگـاه 25 نفر از کارشناسان معرفی شده از شرکت برق منطقه‌ای غرب و شرکت‌های توزیع نیروی برق استان‌های کرمانشاه و کردستان، آموزش‌های لازم را در خصوص شش مهارت توجیه نقش مدیریت (تصویر ذهنی مناسب)، سبک‌های مدیریتی، قدرت رهبری، برنامه‌ریزی، تفویض اختیار و کنترل؛ با استفاده از فنون بازیهای مدیریتی، تفکر تحلیلی و سایر موارد مربوطه دریافت نمودند و از برخی از شرکت کنندگان خواسته شد تا با اجرای سناریوها و ایفای نقش نسبت به تصویرسازی و کسب مهارتهای مدیریتی اقدام کنند و از سایر کارآموزان خواسته شد این سناریوها را مورد نقد و تحلیل قرار بدهند.
مرحله دوم این کارگاه آموزشی که همچون دوره اول آن، دو روزه است با هدف سنجش اثربخشی مرحله اول و ارائه شش مهارت جدید مدیریتی در هفته پایانی مرداد ماه جاری برگزار خواهد شد.
  • خبرنگار: یاسین همایونی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد