بخش آب و فاضلاب
1396/05/23 17:07:13
به منظور آموزش و ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب؛
تفاهم‌نامه همکاری بین آبفای مازندران و سازمان مردم‌نهاد منعقد شد
تفاهم نامه همکاری بین شرکت آبفای مازندران و سازمان مردم نهاد این استان به منظور گسترش فرهنگ مصرف بهینه آب و ضرورت حفظ محیط زیست، منعقد شد.

تفاهم نامه همکاری بین شرکت آبفای مازندران و سازمان مردم نهاد این استان به منظور گسترش فرهنگ مصرف بهینه آب و ضرورت حفظ محیط زیست، منعقد شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت ضمن اشاره به اینکه با افزایش دمای هوا در فصل تابستان، میزان مصرف آب مشترکین نیز افزایش می یابد، گفت:  با توجه به کمبود آب در کشور، ضروری است مشترکین در مصرف آب صرفه جویی نمایند.
ذاکری ادامه داد: در گذشته های نه چندان دور استان مازندران از میزان بارندگی درخور توجهی برخوردار بوده که منجر به فراوانی آب در رودخانه ها و سفره های آب زیرزمینی  شده است  ولی در سالهای اخیر میزان بارش در این استان به حداقل رسیده و  کاهش آب سفره های زیرزمینی و رودخانه ها را در پی داشته است که این امر ضرورت مدیریت مصرف را اجتناب ناپذیر می نماید.
وی، با بیان اینکه  سعی می کنیم با اجرای طرحهای کارشناسی شده از جمله استفاده از آبهای سطحی به منابع آب  پایدار دسترسی یابیم، افزود: صرفه جویی مشترکین نیز در این زمینه می تواند موثر باشد.
مدیرعامل آبفای مازندران  ضمن تاکید بر اینکه کمبود آب مسئله ای است که بیشتر استانهای کشور به آن دچار هستند ، افزود: برای برون رفت از این کمبود مشترکین باید حداقل 20 درصد در مصارف روزانه خود صرفه جویی نمایند.
ذاکری در بخش دیگری از سخنانش از امضای تفاهم نامه همکاری آبفای مازندران و سازمان مردم نهاد استان خبر داد و گفت: این تفاهم نامه در 7 ماده و با هدف تغییر الگوی مصرف منعقد شد.
وی، آموزش و ترویج مصرف بهینه آب به جمعیت هدف، برگزاری کارگاه های آموزشی و توسعه ضرورت حفظ محیط زیست با اجرای طرحهای فاضلاب را از جمله مفاد این تفاهم نامه عنوان کرد.
  • خبرنگار: بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر