بخش آب و فاضلاب
1396/05/21 16:51:50
معاون بهره برداري آبفاي هرمزگان:
هدررفت آب در هرمزگان كمتر از متوسط كشوري است
معاون بهره‌برداري آبفاي هرمزگان گفت: ميزان هدررفت آب در شبکه هاي توزيع آب استان كمتر از متوسط كشور و صنعت آب و فاضلاب است.

معاون بهره‌برداري آبفاي هرمزگان گفت: ميزان هدررفت آب در شبکه‌هاي توزيع آب استان كمتر از متوسط كشور و صنعت آب و فاضلاب است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ "علاء اميريان نژاد" در این باره افزود: در حال حاضر ميزان هدررفت آب در هرمزگان به 19.4 درصد در سال 95 رسيده است؛ اين درحاليست كه نرم صنعت آب و فاضلاب 20 درصد و متوسط نرم کشوري در سال 95، 25.5 درصد از سوي شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور اعلام شده است.
وي انجام اقدامات شاخص از سوي اين شركت را از دلايل كاهش ميزان هدر رفت آب عنوان كرد و گفت: اصلاح و بازسازي شبکه توزيع آب، خط انتقال و انشعابات، ساماندهي انشعاب فضاي سبز،تعويض و استاندارد سازي انشعابات فرسوده، انجام پروژه مانيتورينگ شبکه شهرها، کاهش تعداد و زمان رفع حوادث در شبکه، مديريت فشار شبکه توزيع و انجام پروژه مانيتورينگ شبکه آب شهرها از جمله مهم‌ترين اقدامات آبفا در راستاي كاهش هدررفت آب بوده است.
اميريان نژاد در ادامه با تاكيد بر اينكه اولويت اول ما تامين آب شهروندان است، تصريح كرد: محدودیت منابع آبي استان، کاهش نزولات جوی و افزایش بی‌رویه مصرف آب یکی از چالش هایی است که شرکت آب و فاضلاب با آن روبرو است.
وي گفت: فرهنگ سازی در مدیریت مصرف و مدیریت منابع آب در بخش هاي شرب، صنعت و فضاي سيز از برنامه های عمده اين شركت در راستای رفع مشکلات كم آبي استان است.
  • خبرنگار: زهرا بیگلری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد