بخش آب
1396/05/21 11:15:35
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو:
کشته‌های سیل به 11 تن رسید / بی توجهی به هشدارها عامل افزایش خسارت‌های جانی
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل با اشاره به مرگ 11 نفر در اثر سیل گفت: متاسفانه بی‌توجهی مردم با هشدارها و اتراق در کنار رودخانه‌ها باعث افزایش تعداد کشته‌ها در سیل روز جمعه شده است.
  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل با اشاره به مرگ 11 نفر در اثر سیل گفت: متاسفانه بی‌توجهی مردم با هشدارها و اتراق در کنار رودخانه‌ها باعث افزایش تعداد کشته‌ها در سیل روز جمعه شده است.
مهندس "میثم جعفرزاده " مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) با اشاره به اینکه، طبق اطلاعیه شماره 12 سازمان هواشناسی استان و اطلاعیه سازمان مدیریت بحران برای شهرهای مختلف شمال شرق کشور، استان‌های گلستان، خراسان رضوی و شمالی و استان گیلان که درگیر حادثه سیل بودند اطلاعیه‌های جداگانه صادر شده است گفت: با استفاده از هماهنگی‌هایی که مدیریت بحران مجموعه‌های وزارت نیرو در استان داشت، اطلاع‌رسانی خوبی در سطح استان انجام شد و نیروهای امدادی به صورت آماده باش در محل حضور داشتند.
وی با اشاره به اینکه در مناطق تفریحی و توریستی کلات و درگز در شمال شرقی استان خراسان رضوی تعداد زیادی از مردم و زائران در این مناطق ییلاقی حضور داشتند و به رغم تذکرهای فراوان ستاد مدیریت بحران و استقرار تیم‌های هلال احمر در محل گفت: متاسفانه تعداد جان باختگان در شهرستان کلات 9 نفر و در شهرستان درگز نیز 2 نفر بوده و آسیب‌های جدی نیز به تعداد زیادی از خودروها، شالیزارها و باغات منطقه وارد شده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو با اشاره به اینکه شرایط خوبی بر این مناطق حاکم نیست اظهار داشت: تمام تلاش وزارت نیرو این است که در درجه اول خسارت جانی کمتری در این گونه حوادث متوجه هموطنان شود.
وی با اشاره به اینکه مدیریت بحران در صنعت آب و برق این استان‌ها از آمادگی کامل برخوردار بوده است افزود: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده، از روز چهارشنبه غروب تمامی نیروهای امدادی و عملیاتی در آماده باش بسر می‌برند.
جعفرزاده ادامه داد: در استان گلستان نیز شدت سیلاب در آزاد شهر و منطقه شرقی گلستان از شرایط خوبی برخوردار نبود و برق برخی از روستاها قطع شد که با توجه به آمادگی قبلی بلافاصله روستاها برقدار شدند و در شرایط فعلی، از نظر آب و برق شرایط مساعدی دارند.
وی با اشاره به اینکه تنها مشکلی که در حوزه مدیریت بحران وجود دارد مفقودینی هستند که امدادگران هلال احمر در جستجوی آنان هستند اظهار داشت: قبل از وقوع حادثه اطلاع رسانی کامل انجام شده بود ولی متاسفانه مردم در مناطق سیل خیز کم توجهی نشان دادند و چون در تفرجگاه‌ها در مسیل به صورت پراکنده حضور داشتند و از سویی به موقع محل را ترک نکردند که همین موضوع سبب تلفات 11 نفری تا این ساعت بوده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو با اشاره به اینکه بیشترین خسارت در حوزه گلستان بوده است، افزود: با توجه به آمادگی قبلی، تلاش شد تا سریعاً این محدوده از نظر آب و برق پایدار شود و این پایداری همچنان ادامه یابد.
وی با اشاره به اینکه آب و برق تمام شهرها و روستاهای سیل زده در زمان حاضر وصل است افزود: مگر اینکه حادثه ای منجر شود که در نقطه ای از شهر به صورت موردی برق یا آب یک مشترک قطع شود که این موضوع ارتباطی با حادثه سیلاب ندارد.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد