بخش آب و فاضلاب
1396/05/21 14:48:00
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر:
طرح تصفيه‌خانه آب آشاميدني در سعدآباد دشتستان افتتاح شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: تصفیه‌خانه آب آشامیدنی سعدآباد دشتستان با تولید روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب وارد مدار تولید شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: تصفیه‌خانه آب آشامیدنی سعدآباد دشتستان با تولید روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب وارد مدار تولید شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ "کیقباد یاکیده" در آیین افتتاح پروژه تصفیه خانه آب سعدآباد دشتستان با حضور استاندار بوشهر با بیان اینکه این پروژه نقش مهمی در تأمین آب آشامیدنی این شهر دارد اظهار داشت: این پروژه قادر است در شبانه‌روز آب آشامیدنی سعدآباد به میزان 2 هزار و 500 متر مکعب با کیفیت بالا تولید و وارد شبکه آبرسانی کند.
وی با بیان اینکه کیفیت تولید آب از این پروژه بسیار بالا است، افزود: در اجرای پروژه تصفیه‌خانه آب سعدآباد 11 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده که مشکل آب این شهر را برطرف می‌کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه شهرهای سعدآباد و آبپخش در دشتستان مشکلات ویژه‌ای در تأمین آب دارند، خاطر نشان کرد: با اجرای طرح تصفیه‌خانه آب سعدآباد دشتستان یکی از مشکلات مهم برطرف و مطالبات مردم این شهر محقق شد.
یاکیده با بیان اینکه پروژه تصفیه‌خانه یاد شده آب مورد نیاز را از رودخانه سعدآباد تأمین می‌کند، تصریح کرد: پس از انتقال آب رودخانه سعدآباد به مخزن ذخیره، کلرزنی و تصفیه و برای شرب آماده می‌شود.
وی از اجرایی شدن طرح تصفیه خانه آب در شهر آب‌پخش خبر داد و گفت: پروژه تأمین آب آشامیدنی آب‌پخش دشتستان نیز در حال اجرا است که با تکمیل آن روزانه 2 هزار و 500 متر مکعب آب تصفیه و به شبکه آبرسانی آب‌پخش منتقل می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه پروژه تصفیه‌خانه آب آبپخش امسال تکمیل می‌شود افزود: در اجرای این طرح که 11 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود روزانه 2500 متر مکعب آب به ظرفیت آب استان بوشهر افزوده می‌شود.
یاکیده با اشاره به افزون شدن 5 هزار متر مکعب آب به ظرفیت تولید آب استان بوشهر از طریق اجرای پروژه تصفیه‌خانه بر روی رودخانه سعدآباد دشتستان خاطر نشان کرد: مدیریت مصرف آب باید در دستور کار مشترکان آب استان بوشهر قرار بگیرد، زیرا بر اساس استانداردهای تدوین شده، میزان مصرف سرانه آب در استان بوشهر نسبت به میزان تعیین شده بیشتر است که نیاز به مدیریت مصرف بهینه و صرفه‌جویی آب است.
  • خبرنگار: بشیر مکارم
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد