بخش آب و فاضلاب
1396/05/17 12:51:06
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر:
طرح آب‌شیرین‌کن بوشهر با ظرفیت 35 هزار متر مکعب اجرایی می‌شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: برای اجرایی شدن پروژه آب شیرین کن بوشهر با ظرفیت 35 هزار متر مکعب در شبانه‌روز، قرار داد آن به مناقصه رفته و در نیمه دوم امسال عملیات آن آغاز می‌شود.
  
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: برای اجرایی شدن پروژه آب شیرین کن بوشهر با ظرفیت 35 هزار متر مکعب در شبانه‌روز، قرار داد آن به مناقصه رفته و در نیمه دوم امسال عملیات آن آغاز می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "کیقباد یاکیده" با بیان اینکه پروژه آب‌شیرین‌کن یکی از برنامه‌های مهم شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر است اظهار داشت: در راستای تأمین منابع آب آشامیدنی استان بوشهر پروژه‌های آب شیرین‌کن با استفاده از آب دریا و با مشارکت بخش خصوصی در دستور کار شرکت آبفای استان بوشهر قرار گرفت.
وی از تدوین پروژه‌های آب‌شیرین‌کن استان بوشهر با ظرفیت 95.5 هزار متر مکعب در شبانه‌روز خبرداد و افزود: این پروژه‌ها برای نقاط ساحلی بوشهر، سیراف، دلوار، کنگان و عسلویه طراحی شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به بهره‌برداری از دو پروژه آب‌شیرین‌کن بوشهر و کنگان خاطر نشان کرد: این دو پروژه در مجموع روزانه 20 هزار مترمکعب آب تولید و به شبکه آبرسانی بوشهر و کنگان منتقل می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به طراحی پروژه دوم آب شیرین‌کن بوشهر افزود: این پروژه با ظرفیت 35 هزار متر مکعب در روز طراحی شده که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، قرار داد آن به مناقصه رفته و در نیمه دوم امسال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
یاکیده، با اشاره به مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی در اجرای پروژه آب‌شیرین‌کن دوم بوشهر گفت: در اجرای این پروژه افزون بر 300 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و بر اساس برنامه زمان‌بندی تکمیل و وارد مدار می‌شود.
وی با تاکید بر توجه مشترکان آب استان بوشهر بر مدیریت مصرف تصریح کرد: اکنون روزانه 200 هزار متر مکعب آب از خط آبرسانی کوثر وارد شبکه‌های آبرسانی استان بوشهر می‌شود که این میزان آب از طریق خطوط طولانی و با مشقت فراوان بین مشترکان آب استان بوشهر توزیع می‌شود بنابراین لازم است در مصرف بهینه این ماده حیانی، فرهنگ مدیریت مصرف در دستور کار همگان قرار بگیرد.
  • خبرنگار: بشیر مکارم
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد