بخش آب
1396/05/17 14:06:00
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی خبر داد:
پیشرفت 43 درصدی طرح آبرسانی به شهر تفرش و 47 روستای مسیر
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: طرح آبرسانی به شهر تفرش یکی از پروژه های بزرگ و ملی شرکت آب منطقه ای مرکزی است که اجرای آن از سال 1390 آغاز شده و تاکنون این طرح از لحاظ فیزیکی 43 درصد پیشرفت داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: طرح آبرسانی به شهر تفرش یکی از پروژه های بزرگ و ملی شرکت آب منطقه‌ای مرکزی  است که اجرای آن از سال 1390 آغاز شده و تاکنون این طرح از لحاظ فیزیکی 43 درصد پیشرفت داشته است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "عزت‌اله آمره ای" اظهار داشت: طرح آبرسانی به شهر تفرش و 47 روستای مسیر  یکی از پروژه های بزرگ و ملی شرکت آب منطقه ای مرکزی  است که اجرای آن از سال 1390 آغاز شده و تاکنون انجام مطالعات مرحله اول و دوم و تأیید مطالعات از سوی این شرکت و شرکت آب و فاضلاب کشور، احداث مخزن 5000 متر مکعبی قرچاقیه، مسیرسازی و خاکبرداری 90 درصد خط اصلی، لوله گذاری 28 کیلومتر از خط اصلی، لوله گذاری 10 کیلومتر از خط فرعی، حفاری ترانشه جهت لوله گذاری 20 کیلومتر، احداث مخزن 200 متر مکعبی مکش هفتیان، احداث ابنیه ایستگاه پمپاژ و احداث آبگیر و مقسم ها از جمله کارهایی که انجام شده است.
وی در خصوص اقدامات باقیمانده در اجرای این طرح گفت: لوله گذاری 90 کیلومتر از خطوط فرعی و 30 کیلومتر از خطوط اصلی، تهیه 20 کیلومتر لوله فولادی، احداث 50 درصد از مخازن، احداث 3 باب ایستگاه پمپاژ اصلی و 4 باب ایستگاه پمپاژ فرعی، احداث خط انتقال برق و احداث حفاظت کاتدی از جمله اقدامات باقیمانده در اجرای این طرح است.
مهندس آمره ای تصریح کرد: اعتبار تخصیص داده شده در سنوات گذشته (تا پایان سال 95) برای این طرح 287 میلیارد ریال بوده و طبق موافقتنامه اعتبار مورد نیاز برای سال 96، 188.700 میلیارد ریال و برای سال‌های بعد 441.300 میلیارد ریال می باشد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی کافی نبودن اعتبار مصوب جهت خرید لوله، اجرای پروژه و تملک اراضی با توجه به مدت پیش بینی شده  و عدم تخصیص کامل اعتبارات مصوب را از مشکلات اجرای این طرح برشمرد و افزود: در صورت تأمین اعتبار لازم و خرید به موقع اقلام مورد نیاز می توان امیدوار بود که تا پایان سال 96 خطوط اصلی کاملاً اجرا شود و آب به شهر تفرش برسد.
وی در پایان گفت: با حمایت مردم و همه دستگاه های اجرایی، شرکت آب منطقه ای تمام عزم خود را برای اتمام این طرح جزم کرده است.
 
  • خبرنگار: مسعود بهاری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد