بخش آب
1396/05/20 19:22:00
در بازدید معاون آب و آبفای وزیر نیرو مطرح شد؛
پیش‌بینی بهره‌برداری از سد "نرماب" مینودشت تا پایان سال 97
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در بازدید از سد نرماب در استان گلستان گفت: با اختصاص اعتبار لازم، سد نرماب تا پایان سال آینده آماده افتتاح می‌شود.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا  در بازدید از سد نرماب در استان گلستان گفت: با اختصاص اعتبار لازم، سد نرماب  تا پایان سال آینده آماده افتتاح می‌شود.
به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس رحیم میدانی عصر پنجشنبه در بازدید از سد نرماب مینودشت  ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته اظهار داشت: این پروژه با توجه به این که بخش زیادی از آب شرب شرق استان گلستان را تامین می کند برای وزارت نیرو حائز اهمیت است.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا افزود: این پروژه 72 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تاکنون هم برای ساخت آن 290 میلیارد تومان هزینه شده است که طبق برنامه 6 درصد عقب ماندگی به علت مشکل مالی برای تملک اراضی با مشکل روبرو شده که آن هم به زودی با پیگیری برطرف خواهیم کرد.
میدانی از اهداف مهم این پروژه را آبرسانی به نواز مرز با جمعیت 84 هزار نفری اشاره کرد و گفت: سد نرماب در محرومیت زادیی منطقه موثر خواهد بود.
 وی گفت :علاوه براین، کنترل و ذخیره سیلاب، تنظیم و رهاسازی حقابه های پایاب، استفاده صحیح از منابع آب زیرزمینی و تامین آب شرب صنعت و منطقه و آبیاری حدود 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان های مینودشت، گنبدکاووس و آزادشهر نیزاز دیگر دستاوردهای ساخت این سد خواهد بود.
میدانی در ادامه گفت : این پروژه اولین پروژه  موفق  به صورت فایناس داخلی است.
میدانی در پایان  ضمن تقدیر از همکاری و صبوری مردم  روستاهای اطراف در طی اجرای پروژه تاکنون، خواستار توجه بیشتر به مطالبات مردم شد. 
 گفتنی است پروژه سد نرماب در شهرستان مینودشت استان گلستان  از سال 91 آغاز شده و برای افتتاح این طرح 55 میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است.
  • خبرنگار: معصومه لولایی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد