بخش آب و فاضلاب
1396/05/16 10:32:00
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان خبر داد:
فرسودگی 640 کیلومتر از شبکه توزیع آب آشامیدنی در زنجان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: 40 درصد از شبکه توزیع آب این استان با 640 کیلومتر فرسوده و نیازمند اصلاح و بازسازی است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: 40 درصد از شبکه توزیع آب این استان با 640 کیلومتر فرسوده و نیازمند اصلاح و بازسازی است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا جزء قاسمی" افزود: استان زنجان بیش از یکهزار و 616 کیلومتر شبکه توزیع آب آشامیدنی دارد که مقداری از این شبکه در دهه های 30 و 40 اجرا شده ، نیازمند اصلاح و بازسازی است.
وی با بیان اینکه با وضعیت تخصیصی اعتبارات در صدد افزایش بازسازی و اصلاح این شبکه هستیم ، خاطرنشان کرد: هم اکنون 21شهر این استان با 700 هزار جمعیت تحت پوشش شبکه آب و فاضلاب شهری هستند.
به گفته جزء قاسمی، برخی از این شهرها که در گذشته روستا بود ، شبکه آب آنها توسط جهاد سازندگی وقت اجرا شده، از کیفیت و نحوه اجرای درستی برخوردار نیست و نیاز به اصلاح دارد.
وی خاطرنشان کرد: 24 کیلومتر از شبکه توزیع آب آشامیدنی استان زنجان طی یک سال گذشته اصلاح شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: اصلاح و توسعه شبکه با هدف مدیریت مصرف آب، کاهش هدر رفت متعادل کردن فشار آب مشترکان اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان، طی سه ماهه نخست امسال از 18 میلیون مترمکعب آب تولیدی در استان زنجان مشترکان 13 میلیون مترمکعب مصرف داشته اند.
با این میزان آب تولیدی و مصرفی، مصرف آب آشامیدنی مشترکان این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش هشت درصدی یافته است
  • خبرنگار: مهدی کلانتری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد